PNC550 chytrý telefon a LTE vysílačka

Hytera PNC550 kombinuje v jednom zařízení chytrý telefon a PoC vysílačku využívající sítě mobilních operátorů. PNC550 je založena na operačním systému Android a díky tomu nabízí možnost využívat nepřebernou škálu dostupných aplikací. Výhody vysílaček jsou dobře známé. Oceníte především rychlou komunikaci ve skupinách. Jediným stisknutím PTT tlačítka můžete najednou oslovit desítky i stovky účastníků ve skupině. LTE vysílačka PNC550 je pro toto nasazení dokonale vybavena. Na boku je velké PTT tlačítko, v přední části je kvalitní reproduktor s výkonem 2W a nahoře naleznete vyhrazené červené tlačítko pro případ stavu nouze. Kromě funkční výbavy je PNC550 k pracovnímu nasazením připravena rovněž svým provedením. Vysílačka je odolná proti prachu a odolá i ponoření do vody dle požadavků specifikace IP68. Displej chrání sklo Gorilla Glass a dá se používat v rukavicích.

Chytrá LTE vysílačka Hytera PNC550 zajistí neomezený dosah a spolehlivou komunikaci

LTE vysílačky neomezený dosah hlavní výhoda PoC řešení

Aplikace PoC využívají stále dostupnějších datových přenosů v 3G/4G sítích mobilních operátorů k rychlé a efektivní týmové komunikaci mezi uživateli. Běžné vysílačky vynikají svou pohotovostí. Jsou velmi výhodné pro týmovou spolupráci. Za jednu z nevýhod je však považován omezený dosah. Běžné vysílačky mohu v přímém režimu komunikovat v průměru na vzdálenost 1 – 2 km. Lze samozřejmě zajistit mnohem lepší dosah, ale to vyžaduje vybudování nákladné infrastruktury. Taková infrastruktura vyžaduje nejen vlastní zařízení, ale musíte ji někde umístit, vybudovat anténní systém, potřebuje elektrickou energii pro napájení, vyžaduje frekvence k provozu a někdo se o ni musí starat. To vše stojí nemalé prostředky. Pro mnoho aplikací je tedy efektivnější využít infrastrukturu mobilních operátorů, kteří takové sítě provozují a náklady na jejich provoz rozprostřou mezi mnoho uživatelů. LTE vysílačky zajistí rychlou týmovou komunikaci v síti, která má prakticky neomezený dosah.

Topologie PoC vysílačkové sítě provozované v LTE mobilních sítích,

Hytera PNC550 chytrá vysílačka hlavní přednosti

LTE vysílačka Hytera PNC550 v celé své kráse. Přední a zadní pohled

Vysoká kvalita hovoru

Technologie duálního mikrofonu s potlačením hluku poskytuje vysokou kvalitu přenášeného hlasu s omezením hluku produkovaného průmyslovým prostředím. Zabudovaný reproduktor poskytuje hlasitou a věrnou reprodukci přenášeného hlasu.

Provedení navržené pro profesionální použití

LTE vysílačka PNC550 má zdrsněný povrch, tak aby neklouzala v dlani. Na boku je umístěno velké PTT tlačítko, které je klíčové pro rychlou komunikaci ve skupinách. V horní části je vyhrazené oranžové tlačítko, které slouží pro upozornění ostatních uživatelů v případě nouzového stavu. Hmotnost celého zařízení je nižší než 250g.

Velký multi-dotykový displej s HD rozlišením

5“ multi-dotykový displej je chráněn sklem Gorilla Glass a nabízí WVGA rozlišení 1080 x  720 pixelů. Displej je dobře čitelný i na přímém slunečním světle. Pro pracovníky v průmyslu je důležitá možnost ovládání v rukavicích.

Robustní a přitom kompaktní design

Hytera PNC550 je odolná proti prachu a její provedení umožňuje úplné ponoření až hloubky 2m. Specifikace odolnosti proti prachu a vodě odpovídá požadavkům specifikace IP68. Odolnost proti nárazům a vibracím je testována podle armádní normy MIL-STD-810G. Vysílačka byla navržena a testována k odolnosti proti pádu z výšky 1,2m.

Výkonná baterie s vysokou kapacitou a rychlé nabíjení

LTE vysílačky Hytera PNC550 jsou vybaveny baterií s kapacitou 4000mAh, která zabezpečí komunikaci na dlouhé pracovní směny. Podporuje rychlé nabíjení ss proudem až 2A. Pro nabíjení jsou k dispozici různé možnosti. Pro nabíjení lze použít standardní USB-C nabíječku. Další možnost je stolní nabíječka typu kolébka. Průmyslový zákazníci ocení multinabíječe pro 6 přístrojů.

Kvalitní fotoaparáty pro ostré snímky i záznam videa v HD rozlišení

Zadní fotoaparát má rozlišení 13Mpx, přední kamera poskytuje rozlišení 8Mpx oba zajistí kvalitní snímky a videa, která můžete snadno sdílet s kolegy a tím zlepšit efektivitu fungování vašeho týmu.

Dual Sim pro PoC aplikace i běžné telefonování

Chytrá LTE vysílačka PNC550 je vybavena dvěma sloty pro SIM karty. Tuto výbavu lze využít například v případě, kdy má uživatel speciální datový tarif pro PoC aplikace. Pro běžné telefonní hovory může být využívána druhá SIM se standardním telefonním tarifem. Pro komunikaci uvnitř firem lze potom samozřejmě využít běžné Wifi připojení.

NFC aplikace autentifikace, identifikace, kontrola

Další velmi užitečnou funkcionalitou, kterou využívat aplikace pro kontrolu přístupu a identifikaci zaměstnanců, aplikace pro kontrolu strážní služby atd.

LTE vysílačka Hytera PNC550 technické parametry

Všeobecné vlastnosti

Rozměry (v x š x h)156.5 x 76 x 14 mm
Hmotnost (s baterií)< 250 g
Operační systémAndroid 8.1
ProcesorQualcomm, 1,8 GHz
PaměťRAM: 3 GB, ROM: 32 GB, rozšiřitelná až na 64 GB pomocí Micro SD karty
SIM karty2 x Nano-Sim, 1 x Micro SD
Displej5.0″Gorilla Glass, 1080 x 720 px, kapacitní dotykový, Multi-Touch, podpora režimu v rukavicích,
KonektoryUSB-C nabíjení , 3.5 mm jak pro připojení audio příslušenství
Provozní napětí3,7 V (nominální)
Kapacita baterie4000 mAh (Li-ion)
Výdrž v provozu>12 h (5-5-90 provozní cyklus) s aplikací Hytera
Audio výkon1 W (nominální), 2 W (max)
Mikrofon2 (dva mikrofony s potlačením hluku okolí)
Fotoaparáty13 Mpx AF, a 8 Mpx FF
Boční tlačítka1 x PTT, 2 x ovládání hlasitosti (+ -), 1 x nouzové tlačítko, 1 x tlačítko pro zapnutí
Indikační LED1 (červená/žlutá/zelená)
Čidlaakcelerometr, kompas, světelný senzor, čidlo přiblížení
Audio formátyMP3: aacplus, eAAC, AMR-NB, AMR-WB, G-711, Windows Media Audio, (WMA) 9/10 Pro
Video formátyH.263, PO, H.264, BP/MP/ HP, MPEG-4, SP/ASP, DivX, 4x/5x/6x, VP8, VP9, H.265, MP, JPG, GIF, BMP, PNG, WEbP

Standardní funkce a frekvenční rozsahy

LTEFDD-LTE: B1/B5/B7/B8/B20/B26/B27/B28; TDD-LTE: B38/ B39/B40/B41
WCDMAB1/B3/B5/B8
GSM850/950/1800/1900 MHz
WLAN2,4 GHz, 802.11 b/g/n
BluetoothBT 4.1
PolohaGPS (AGPS), Beidou / Glonass / Galileo / Network
NFCano

Podmínky prostředí

Ochrana proti prachu a voděIP68
Odolnost proti nárazům a vibracímMIL-STD-810-G
Odolnost proti pádu1,2 m
ESDIEC 61000-4-2 (Level 4), ±8 kV (kontaktní), ±12 kV (vzdušný)
Rozsah provozních teplot-20 °C to +60 °C
Rozsah skladovacích teplot-30 ºC to +70 ºC

Všechny technické vlastnosti byly ověřeny testování podle odpovídajících norem. Vzhledem k neustálému vývoji jsou technické změny vyhrazeny.

Přímý odkaz na tento článek: https://www.hyt.cz/pnc550-chytry-telefon-lte-vysilacka/