Společnost DCom, spol. s r.o.

Sídlo společnosti DCom, Kšírova 32, Brno

Firma DCom, spol. s r.o. vznikla v roce 1994. Od svého založení se zaměřila na vývoj vlastních zařízení a příslušenství pro bezdrátové komunikační technologie.
Společnost se díky jedinečnému know-how, vývoji a výrobě speciálních mikrovlnných zařízení (vysílačů, mikrovlnných spojů, zesilovačů TWT, LNA, PA), zejména pro potřeby armády, letectví, měření EMC a EMI a vědecké aplikace, prakticky okamžitě stává jednou z předních firem v oblasti radiokomunikačních prostředků v České Republice.
V roce 2008 vstupuje do DComu strategický partner AŽD Praha s.r.o. a otevírá cestu ke zcela novým možnostem a posílení postavení společnosti DCom v oblasti budování drážní komunikační infrastruktury.

AŽD Praha okamžitě zadává DComu úkol vyvinout, vyrobit a schválit zcela nový integrovaný dispečerský systém pro drážní prostředí, který bude pokrývat veškeré hlasové komunikační potřeby řízení a organizování drážní dopravy. V roce 2012 jsou poslední komponenty IDS RV3 schváleny a nasazovány do reálného provozu. Více o IDS RV3 si můžete přečíst zde.
Blížící se konec analogových rádiových systémů a přechod k systémům digitálním přináší nové obchodní příležitosti; společnost DCom společně se svým partnerem, jednou z nejrychleji se rozvíjející technologické firmy světa, společností HYTERA, je připravena této příležitosti využít.

Mise
Bezpečná a spolehlivá telekomunikační řešení v náročných a rizikových prostředích

Vize
DCom v roce 2015
Respektovaný dodavatel komplexních řešení pro hlasové a datové komunikace v náročných prostředích železnice, integrovaných záchranných systémů, armády, energetiky, průmyslu a státní správy.
V oblasti digitálních rádiových technologií máme dominantní postavení v ČR.

Přímý odkaz na tento článek: https://www.hyt.cz/spolecnost-dcom-spol-s-r-o/