Radiostanice Hytera PT590 TETRA evoluce

TETRA radiostanice Hytera PT590 nabízí řadu technických inovací především skvělou kvalitu hlasu, velký dosah, snadné ovládání a velkou výdrž v provozu

Přenosná radiostanice PT590 pro digitální radiové sítě TETRA vychází z ověřené technologie Hytera. Nová radiostanice však využívá řadu technických inovací a nových funkcí, které uživateli zajišťují komfortní, spolehlivou a bezpečnou hlasovou komunikaci. Hytera PT590 nabízí inovativní zvukovou technologii s potlačením okolního hluku s pomocí umělé inteligenci, která zaručuje vynikající kvalitu hlasu. Tradičně přenosné radiostanice Hytera poskytují nejvyšší VF výkon v segmentu TETRA. Oproti minulé generaci například modelu PT580H došlo k vylepšení citlivost přijímače od 2 dB a tím i ke zlepšení dosahu v DMO režimu až o 30%. Li-Pol baterie s kapacitou 2000mAh v kombinaci s inovativní technologií pro šetření energie poskytuje 22 hodin v provozu v režimu 5/5/90. Kromě běžné stojánkové nabíječky radiostanice nabízí i rychlé nabíjení pomocí USB-C rozhrání. Další evolucí prošel design radiostanice. Při hmotnosti pouhých 285g a kompaktních rozměrech má uživatel k dispozici velký barevný LCD displej s přepracovaným uživatelským rozhraním, všechny ovládací prvky jsou dostatečně velké a snadno dostupné.

TETRA radiostanice Hytera PT590 produktové video

Seznamte se s novou TETRA radiostanicí Hytera PT590 na produktovém videu.

Dvě varianty s různou výbanou

Hytera nabízí TETRA radiostanice PT590 ve dvou variantách Standard a Advanced. Varianta Advanced oproti základní verzi nabízí plně funkční carkit, WiFi, hlasové příkazy nebo potlačení paralelních příjmů.

TETRA radiostanice Hytera PT590 se nabízí ve dvou variantách Standard a Advanced

Vynikající kvalita zvuku

Hytera u nové radiostanice PT590 velmi zapracovala zlepšení kvality zvuku, která je pro uživatele radiové komunikace klíčová. V této oblasti oblasti má radiostanice oproti předchozí hned několik vylepšení.

I hlasitý hovor je čistý a srozumitelný

TETRA radiostanice Hytera PT590 je osazena novým výkonným anti-magnetickým reproduktorem s vysokou citlivostí. Vývojáři upravili design zvukové dutiny a zvětšili akustický otvor. PT590 má jedinečný design dutiny mikrofonu umístěný v horní části displeje, který dokáže efektivně eliminovat hluk větru před vstupem do mikrofonu. Toto řešení zajišťuje čistý hlas uživatele i ve větrném prostředí.

Hytera PT590 nabízí vynikající a hlasitý zvuk

Potlačení hluku pomocí umělé inteligence

Hytera PT590 využívá pokročilé algoritmy umělé inteligence pro potlačení šumu a hluku. Pro zajištění správného vyhodnocení zvuku využívá strojové učení tisíce vzorků hluku. Radiostanice PT590 provádí rychlé oddělení lidského hlasu a hluku, zpoždění je do 20ms. Uživateli tak neunikne ani jediné slovo ani při velmi krátkém hovoru. Kromě toho PT590 nabízí možnost nastavení 10 úrovní potlačení hluku, tak aby poskytla co nejlepší kvalitu zvuku. Kromě potlačení okolního hluku technologie eliminuje i zpětnou vazbu, která způsobuje pískání, jestliže jsou uživatelé blízko u sebe. Radiostanice PT590 efektivně potlačuje zpětnou vazbu, i když jsou dvě vysílačky vzdáleny pouze 30 cm.

TETRA radiostanice Hytera PT590 využívá umělou inteligenci pro potlačení hluku okolí. A nabízí uživateli skvělý zvuk i v hlučném prostředí

Unikátní design akustické dutiny pro vytlačení vody

TETRA radiostanice Hytera využívá inovativní technologii přenosu vody. Technologie zajistí rychlé vytlačení vody z akustické dutiny reproduktoru. Dokonce i v silných deštích nebo namočení do vody poskytne po velmi krátké době PT590 opět vynikající zvuk.

Hytera PT590 má unikátní design akustické komory, která zajišťuje rychlé vytlačení vody a ochranu reproduktoru

TETRA radiostanice Hytera PT590 vylepšený komunikační dosah

Rozsáhlou modernizací oproti předchozí generaci TETRA terminálů Hytera prošly vysílací a přijímací obvody. TETRA radiostanice Hytera byly už dříve schopny nabídnout vysoký vysílací výkon 3W. Nyní jsou však schopny poskytnou tento výkon při nepřetržitém vysílání. Hytera toho dosáhla optimalizací tradičního rozptylu tepla. Inovovaný přijímač radiostanice nabízí citlivost -120 dBm a patří k nejlepším na trhu. Díky těmto inovacím se zlepšil komunikační dosah radiostanice v direktním DMO režimu o 30%.

TETRA radiostanice Hytera nabízí proti předchozí generaci o 30% vylepšený komunikační dosah

Potlačení paralelních příjmů

V složitém průmyslovém prostředí s kovovými konstrukcemi se často signál odráží a dochází k vícecestnému šíření, které způsobuje chyby dekódování signálu přijímačem. Pro uživatele to znamená přerušování hovoru a výpadky slov především v okrajových oblastech pokrytí. Hytera PT 590 ve verzi Advanced využívá algoritmus omezující chyby způsobené vícecestným šířením. To zajišťuje plynulou a stabilní hlasovou komunikaci.

Hytera PT590 ve verzi Advanced využívá algoritmus pro potlačení vícecestného šíření signálu. To zajišťuje plynulou komunikaci bez výpadků

Velká výdrž v provozu dostatek energie pro celý den

TETRA radiostanice Hytera PT590 má v základní výbavě Li-pol baterií s kapacitou 2000mAh. V kombinaci s inovativní technologií pro snížení spotřeby energie to uživateli zabezpečuje až 22 hodin provozu v pracovním cyklu 5/5/90. Kromě tradičního nabíjení stolní nabíječce lze radiostanici nabíjet i pomocí rozhraní USB-C. Radiostanice podporuje rychlé nabíjení. Plné nabití dosáhne baterie za 1,5 hodiny nabíjení, nabíjení po dobu 30 minut zajistí uživateli dalších 10 hodin provozu.

TETRA radiostanice Hytera PT590 je standardně vybavena výkonnou Li-Pol baterií s kapacitou 2000mAh. To zajistí její spolehlivý provoz pro dobu až 22 hodin.

TETRA radiostanice Hytera PT590 ovládací prvky

Při návrhu radiostanice PT590 se vývojáři zaměřili na snadné ovládání. Všechny ovládací prvky mají dostatečnou velikost a jsou přesně tam, kde je uživatel očekává.

TETRA radiostanice Hytera PT590 má ergonomický design. Ovládací prvky jsou dostatečně velké a jsou přesně tam, kde je uživatel očekává

Intuitivní uživatelské rozhraní

TETRA radiostanice Hytera PT590 je vybavena 2,4″ LCD displejem s antireflexní ochranou, který je velmi dobře čitelný i na přímém slunci. Nové uživatelské rozhraní s ikonami ve stylu mobilního telefonu je uživatelsky přívětivé. Snahou vývojářů bylo zjednodušit strukturu a zajistit uživateli co nejrychlejší přístup k důležitým funkcím. Textové zprávy nyní uživateli zobrazí všechny zprávy historie s jedním kontaktem.

TETRA radiostanice Hytera PT590 má nové intuitivní uživatelské rozhraní s ikonami po vzoru mobilních telefonů. Cílem je co nejrychlejší přístup uživatele k důležitým funkcím.

USB-C rozhraní pro nabíjení, konfiguraci i přenos dat

USB-C rozhraní je dnes standard. Hytera PT590 toto rozhraní využívá pro rychlé nabíjení, konfiguraci parametrů, aktualizaci firmware a přenos dat.

Hytera PT590 je osazena USB-C rozhraní, které slouží pro rychlé nabíjení, konfiguraci parametrů a aktualizaci firmware

Bezpečnost komunikace je zajištěna

Radiostanice Hytera PT590 klade vysoký důraz na bezpečnost přenášených informací, které jsou zejména pro kritickou komunikaci důležité. PT590 podporuje všechny úrovně AIE včetně třídy TEA 1,2 a 3 a zajišťuje ochranu signalizace, hlasu a dat přenášených mezi radiostanicemi a infrastrukturou radiové sítě. Radiostanice podporují také standard E2EE s algoritmem AES-128 a AES-256. PT590 podporuje i HW E2EE šifrování pomocí SIM karty.

TETRA radiostanice PT590 zajistí bezpečnost přenášených hovorů a dat. Podporuje standardní bezpečnostní mechanismy sítí TETRA AIE a E2EE.

TETRA radiostanice Hytera PT590 je odolná a spolehlivá

TETRA radiostanice PT590 splňuje standardy pro ochranu proti prachu a vodě do úrovně IP68. PT590 je vybavena anti-magnetickým reproduktorem, který nepřitahuje kovový prach a piliny, které se často vyskytují v průmyslovém prostředí.

TETRA radiostanice Hytera PT590 má vysokou ochranu proti prachu a vodě dle standardu IP68 a anti magnetický reproduktor

Široká nabídka příslušenství

Hytera pro svou novou TETRA radiostanici připravila zajímavou sadu příslušenství. Kromě toho lze používat i standardní hovorové příslušenství Bluetooth od jiných výrobců.

Hytera PT590 má k dispozici širokou nabídku standardního i volitelného příslušenství

Technická specifikace

Všeobecná data

Rozměry (V x Š x H)125 x 55 x 31 mm
Hmotnost (včetně antény a baterie)285 g
Frekvenční rozsah380 – 475 MHz
Provozní napětí7,7 V
Baterie2000mAh
Výdrž baterie (TMO 5/5/90)> 22 hodin

Uživatelské rozhraní

Displej2,4″ 320×240 pixelů, 262 000 barev
Talk Group TMO1200
Talk Group DMO6000
Kontakty2000

Vysílač a přijímač

Kanálová rozteč25 kHz
Vysílací výkon3 W
VF výkon úroveň přesnost± 2 dB
VF výkon nastavení5 dB krok
Třída přijímače84 dB
Potlačení nežádoucích příjmůETSI EN 392-2/396-2 Class A and Class B
Citlivost přijímače (statická)-118 dBm (min), -120 dBm (typická)
Citlivost přijímače (dynamická)-110 dBm (min), -110 dBm (typická)
Audio výstup2 W (špičkový 3W)

Podmínky prostředí

Rozsah provozních teplot-20 °C až +60 °C, -30 °C až +70 °C (omezený výkon)
Rozsah skladovacích teplot-40 °C až +85 °C
Ochrana proti prachu a voděIP65, IP66, IP67, IP68 (2 m, 4 h)
Vlhkost-20 °C až +60 °C
Rozsah skladovacích teplot<95 %
Vibrace, pád, nárazyMIL-STD-810 H

Přímý odkaz na tento článek: https://www.hyt.cz/radiostanice-hytera-pt590-tetra-evoluce/