Nové hovorové příslušenství pro digitální radiostanice Hytera

RS1363_SM27W1_freigestellt-hprProfesionální uživatelé radiostanic často potřebují během výkonu své práce pohodlně a bezpečně komunikovat bez možnosti držet radiostanici v ruce a je tedy nutné použít různé hovorové soupravy. Každá profese vyžaduje něco jiného, někde je třeba diskrétní komunikace, jinde se pracovníci pohybují v hlučném prostředí, někde se vyžaduje hovorové příslušenství používat pod ochrannou přilbou nebo dokonce v dýchací masce. Nabídka kvalitního příslušenství pro své radiostanice je pro Hyteru tradičně prioritou. V letošním roce byla nabídka znovu rozšířena o řadu zajímavých řešení.

 

 

 

Nové ATEX příslušenství pro radiostanice Hytera DMR

Komunikace v prostředí s nebezpečím výbuchu vyžaduje nejen certifikované radiostanice, ale samozřejmě i veškeré používané příslušenství. Hytera nyní svou nabídku hovorového příslušenství v této oblasti podstatně rozšiřuje. Při vývoji i výrobě nových hovorových souprav spolupracuje s předním evropským výrobcem Savox. Nově je k dispozici velké PTT tlačítko a dva modely mikrofonů s reproduktorem vybavené dvojitým PTT tlačítkem. Všechny tyto prvky lze volně kombinovat s těžkou hovorovou soupravou do hlučného prostředí, hovorovou soupravou s kostním přenosem do helmy a hrdelním mikrofonem se sluchátkem. Uživateli se tedy nově nabízí celkem 9 možných kombinací pro volbu vhodného řešení. Všechny soupravy lze snadno spojit a rozpojit pomocí 4 pólového trhacího konektoru typu jack. Uvedené příslušenství uvede Hytera na trh rovněž v běžném provedení pro aplikace, kde není vyžadována ATEX certifikace. V tomto případě lze očekávat příznivější cenu.

Hovorové soupravy Hytera s certifikaci pro prostředí s nebezpečím výbuchu ATEX

Hovorové soupravy pro radiostanice Hytera s ATEX cerifikací

Velké PTT tlačítko a mikrofony s reproduktorem s ATEX certifikací

Velké PTT tlačítko a mikrofony s reproduktorem s ATEX certifikací

ATEX příslušenství od firmy Ceotronics

Savox není jediný evropský výrobce, který nabízí pro radiostanice Hytera příslušenství do prostředí s nebezpečím výbuchu s certifikací ATEX. Svou nabídku představila rovněž renomovaná německá společnost Ceotronics, která nabízí širokou nabídku různých řešení od lehkých hovorových souprav, přes příslušenství do přilby až po těžkou hovorovou soupravu. Spojovacím článkem pro všechny hovorové soupravy a radiostanici je PTT tlačítko.

Příslušenství Ceotronics pro radiostanice hytera

Hovorové příslušenství Ceotronics

Nový koncept lehké hovorové soupravy

Hytera představila nový koncept lehké hovorové soupravy pro digitální modelové řady PD6, PD7 a X1. Hovorová souprava se skládá ze dvou součástí. Základ tvoří sestava mikrofonu PTT tlačítka s připojovacím kabelem k radiostanici ACM-01, kterou lze kombinovat se 4 různými typy sluchátek – standardní pecka, C typ, D typ  a souprava s transparentním zvukovodem.  Sluchátka se připojují pomocí zlaceného konektoru typu jack. Koncept nabízí vynikající univerzálnost. Uživatel si pro různé použití může pořídit různá sluchátka, základ zůstává stejný. V případě, že radiostanici používá několik uživatelů, může být pro každého dodáno sluchátko dle jeho osobních preferencí. V případě poškození sluchátka ho lze objednat samostatně. Sestava je vyrobena s vysokými nároky na kvalitu a životnost. Životnost PTT tlačítka je navržena na 10000 stisknutí, kabel snese zatížení 15 kg a počet 10000 ohnutí.

Nový koncept hovorové soupravy Hytera

Hovorové soupravy Hytera pro diskrétní komunikaci

Nabídka příslušenství pro skrytou komunikaci je tradičně široká, Hytera věnuje tomuto segmentu dlouhodobě velkou pozornost. K dispozici jsou základní cenově dostupné soupravy s transparentním zvukovodem, špičkové soupravy s indukční smyčkou nebo plochým induktorem a skrytým sluchátkem. Kvalitní skryté hovorové soupravy pro radiostanice Hytera s indukční nebo transdukční smyčkou nabízí také další renomovaní evropští výrobci Sonic Communocation a Phonak. Radiostanice Hytera X1e  a X1p, které jsou zaměřeny na skrytou komunikaci,  umožňují díky integrovanému Bluetooth rozhraní použít běžné BT hovorové sady určené pro mobilní telefony doplněné o bezdrátové PTT tlačítko.

Varianty příslušenství pro skryté nošení pro digitální radiostanice Hytera

 

Bluetooth sluchátka pro digitální radiostanice Hytera

Bezdrátové Bluetooth hovorové příslušenství zatím mohly využívat pouze radiostanice Hytera řady X1, které jsou interně vybaveny integrovaným bluetooth rozhraním. Nyní Hytera tuto nabídku rozšiřuje rovněž pro digitální radiostanice řady PD6 a PD7. K dispozici je nové Bluetooth sluchátkoadaptérem. Výhodou je velmi jednoduché použití, BT adaptér se připojuje na standardní konektor radiostanice a po připojení je souprava okamžitě připravena k použití. Sluchátko může být umístěno přímo v adaptéru, kde se zároveň nabíjí. Na sluchátku je k dispozici PTT tlačítko pro ovládání vysílání, případně lze pro komfortnější ovládání kombinovat s bezdrátovým BT tlačítkem POA47. Sluchátko může být v provozu na jedno nabití po dobu 4h, nabíjení na plnou kapacitu potom zabere 2h. Vzdálenost mezi adaptérem a sluchátkem může být až 10m.

Nové bluetooth řešení pro digitální radiostanice Hytera

 

Bluetooth řešení pro přenosné radiostanice Hytera

Bezdrátový bluetooth mikrofon pro vozidlové radiostanice Hytera

Další významná novinka se týká vozidlových radiostanic, pro které je nyní k dispozici rovněž originální bezdrátové Bluetooth příslušenství. Bezdrátový mikforon s reproduktorem umožní obsluze opustit vozidlo a pohybovat se v jeho okolí až do vzdálenosti 30m, přitom jsou stále k dispozici výhody, které poskytuje vozidlová radiostanice tedy velký vysílací výkon a výkonná anténa.

Mikrofon s reproduktorem je vybaven displejem, umožňuje ovládáním hlasitosti, má možnost přepínání kanálu i dalšího ovládání a nastavením menu radiostanice. Mikrofon nabízí vyhrazené nouzové tlačítko a další dvě funkční programovatelná tlačítka. Běžná provozní doba mikrofonu na jedno nabití je 16h. Nabíjení je vyřešeno přes držák, který lze nalepit nebo přišroubovat na palubní desku vozidla. Držák lze připojit standardním kabelem do USB, nebo přes CL adaptér do běžné 12V zásuvky vozidla. CL adaptér je součástí základního balení. Řešení je vhodné pro oba digitální modely tedy radiostanice Hytera MD785 i MD655. K radiostanici se mikrofon připojuje pomocí BT adaptéru ADA-01. Tento adaptér je možné objednat i samostatně a lze k němu párovat i další BT zařízení, běžná BT sluchátka nebo třeba BT PTT tlačítko POA47.

Bezdrátový BT mikrofon s reproduktorem pro radiostanice Hytera

 

Následující obrázek ilustruje, jak se rozšířily možnosti použití hovorového příslušenství po doplnění Bluetooth příslušenství pro vozidlové radiostanice.

Možnosti bezdrátového Bluetooth pro vozidlové radiostanice Hytera

 

Atraktivní audio příslušenství pro řadu PD3

Nového atraktivního příslušenství se brzy dočkají i vysílačky základní digitální řady PD3. Hovorové soupravy se budou nabízet v několika moderních barevných provedeních. Sluchátko bude mít speciální shark-fin design, který umožní komfortní nošení. Na in-line mikrofonu je umístěno malé PTT tlačítko.

Atraktivní příslušenství pro vysílačky PD3

Přímý odkaz na tento článek: https://www.hyt.cz/nove-hovorove-prislusenstvi-pro-digitalni-radiostanice-hytera/