LTE vysílačky Hytera PNC380 neomezený dosah komunikace

Hytera přestavila další model LTE vysílačky PNC380 z kategorie PoC (PTT over Celluar). PoC využívá pro skupinovou komunikaci  datové přenosy v sítích mobilních operátorů nebo WiFi.  Nová vysílačka PNC380 nabízí okamžitou týmovou komunikaci, multimediální aplikace a prakticky neomezený dosah.

Vysílačka Hytera PNC380 poskytuje uživateli spolehlivou komunikaci a neomezený dosah mobilních sítí.

LTE vysílačka Hytera PNC380 se představuje

Vysílačka PNC380 využívá mobilních sítě 3G, 4G LTE i WiFi a současně poskytuje multimediální služby včetně přenosu videa ve vysokém rozlišení, sdílení polohy a skupinové textové komunikace. Velké tlačítko na boku slouží pro okamžitou skupinovou komunikaci ve vysoké kvalitě stejně jako u běžné konvenční vysílačky. Na rozdíl od konvenční vysílačky však není omezen dosah, ani není nutné budovat nákladnou infrastrukturu privátní radiové sítě. PNC380 je vybavena vyhrazeným oranžovým tlačítkem pro odbavení nouzové komunikace. Výkonná Li-pol baterie s kapacitou 4000 mAh zajistí spolehlivý provoz po celý den. Díky odolnému provedení s ochranou proti prachu a vodě dle IP67 jsou vysílačky vhodné pro použití v různých aplikacích od zajištění ostrahy budov, přes logistiku, zabezpečení sportovních a společenských akcí až po řízení provozu letiště.

LTE vysílačka PNC380 pohledy ze stran a označení ovládacích prvků

Video unboxing vysílačky PNC380

Srovnání komunikace konvenční a PoC vysílačky pro 4G LTE mobilní sítě

Konvenční vysílačky potřebují, aby pro direktní komunikaci vysokofrekvenční signál doputoval od jedné k druhé. Běžně používané přístroje zajistí komunikaci spolehlivě na vzdálenost nejvýše 1 až 2 km. Pro komunikaci na větší vzdálenost je třeba vybudovat infrastrukturu radiové sítě se základnovými stanicemi podobnou sítím mobilních operátorů.  To vyžaduje nejen nemalé náklady na hardware základnových stanice, ale také náklady na jejich umístění, energie, údržbu a v neposlední řadě také frekvence, na kterých bude privátní síť provozována.

Schopnosti přenosu dat mobilních sítí se díky technologii 4G LTE v posledních letech významně zlepšily a klesají i ceny těchto služeb. Uživatel tedy může využívat výhod okamžité skupinové komunikace s neomezeným dosahem za příznivých podmínek bez budování vlastní nákladné infastruktury.

PoC řešení Hytera dosah bez omezení

Hytera nabízí ucelené PoC řešení zahrnující vysílačky, mobilní aplikace, dispečink a platformu pro správu sítě. Toto řešení poskytuje mnohostranné služby včetně okamžité hlasové komunikace typu PTT jeden k jednomu a jeden k mnoha, plně duplexních hovorů, a video hovorů, dispečerské aplikace s určením polohy, skupinové chatovací služby. Řešení nabízí nízkou cenu, vysokou bezpečnost, rychlé nasazení a vysokou spolehlivost. Hytera poskytuje pro své řešené API rozhraní, které umožňuje vývoj a připojení aplikací nezávislých poskytovatelů pro rozšíření možností nebo přizpůsobení platformy požadavkům zákazníka.

Hlavní výhody PoC řešení Hytera je neomezený dosah a nízké provozní náklady.

Vysílačka Hytera PNC380 – hlavní přednosti

Stále ve spojení a informován

Využití mobilních sítí 2G, 3G ,4G LTE a WiFi vysílačka PNC380 poskytuje spolehlivou komunikaci a po celém území státu a při použití roamingu i v mezinárodním prostoru. Uživatele neomezuje dosah vysílačky. Okamžitý hovor do skupiny nebo s jiným účastníkem stisknutím jediného tlačítka. Vysílačka umožňuje díky plnohodnotné klávesnici rovněž běžné telefonní hovory.

Výkonná Li-pol baterie – spolehlivý provoz po celý den

Výkonná Li-pol baterie s kapacitou 4000mAh zajistí spolehlivý provoz po celý den ve standardizovaném cyklu 5-5-90. Nabíjení je možné přes běžný Micro-USB konektor, nebo přes nabíjecí kolébku.

4G LTE živé video

Vysílačka PNC380 je vybavena 5 Mpx zadní kamerou, která umožňuje přenášet video z místa uživatele dispečerovi přes 4G LTE sítě v reálném čase.

Sledování polohy

Vysílačky PNC380 mohou poskytovat informace o své poloze s využitím informací ze satelitních navigačních systémů GPS, GLONASS a BDS. Kromě toho zařízení podporuje metodu A-GPS.

Robustní a odolné provedení splňuje požadavky IP67 a MIL-STD-810G

Vysílačka splňuje požadavky krytí IP67. Je plně chráněna proti prachu a odolá ponoření do hloubky 1m po dobu 30 minut. Zařízení splňuje i požadavky armádní normy MIL-STD-810G a odolá pádu z výšky 1,5m.

Vylepšený ergonomický design

Vysílačka využívá dva mikrofony pro oddělení hlasu uživatele a potlačení hluku okolí. Pokročilý akustický design podstatně zvyšuje hlasitost a ostrost zvuku.

Hlasité a čisté audio

Vysílačka využívá dva mikrofony pro oddělení hlasu uživatele a potlačení hluku okolí. Pokročilý akustický design podstatně zvyšuje hlasitost a ostrost zvuku.

Vyhrazené nouzové tlačítko

Oranžové tlačítko nouzového volání v horní části vysílačky pomůže v případě nouze odeslat tísňové volání dispečerovi nebo upozornit další uživatele.

Příklady možného nasazení vysílačky v provozu

Městská policie a bezpečnostní služby

Zajišťuje okamžitou komunikaci strážníka s operačním důstojníkem a kolegy v okolí. Zajišťuje spolehlivou komunikaci po celém zájmové území i uvnitř budov. Dosah není omezen na pokrytím privátní radiové sítě. Umožňuje přenášet video a fotografie z místa události. Sledování polohy poskytuje možnost rychle reagovat na vzniklou situaci a v případě potřeby vyslat jednotky v okolí.

LTE vysílačky Hytera pro městské policie a bezpečnostní služby zajistí spolehlivý dosah na zájmovém území

Logistika

Vysílačka PNC380 s podporou satelitních navigačních systémů může přenášet informace o poloze na dispečerské pracoviště o pomoci sledovat pohyb zboží.

Vysílačka Hytera PNC380 najde uplatnění iv dopravě a logistice. Poskytuje spolehlivé spojení bez omezení dosahu

Letiště

Použití dvou mikrofonů u PNC380 eliminuje hluk okolí a poskytuje hlasité a čisté audio i v hlučných prostředích jako jsou letiště.

Vysílačka Hytera umožňuje kvalitní komunikaci i v hlučném prostředí letiště

Organizace sportovních a kulturních událostí

LTE vysílačky PNC380 zajistí spolehlivou individuální i týmovou komunikaci ve skupinách na velké vzdálenosti prostřednictvím mobilních sítí pro rychlou spolupráci a rychlou reakci organizačního týmu.

Při kulturních a společenských akcích umožňují LTE vysílačky zajistit spolehlivou komunikaci organizačního týmu

Průmyslové parky

LTE vysílačka PNC380 využívá dobře zavedené mobilní sítě pro zajištění okamžité hlasové a datové komunikace bez potřeby budování nové vyhrazené privátní sítě.

Při řízení průmyslové výroby je rychlá týmová komunikace kriticky důležitá. Vysílačky zajistí spolehlivou komunikaci bez budování speciální infrastruktury

Technická specifikace vysílačky Hytera PNC380

Všeobecné vlastnosti

Displej 5,1 cm úhlopříčka
Rozlišení320 x 240 px
VerzeBASIC / PRO
Klávesniceplná numerická klávesnice a funkční tlačítka
Rozměry (v x š x h)145.1 x 60 x 26,1 mm
Hmotnost 208 g včetně baterie
Odolnost prach vodaIP67
Odolnost pád1,2 m
CertifikaceCE/IP67/MIL-STD810G
Operační systémAndroid 7.1.2
Paměť BASICRAM: 512 MB, ROM: 4 GB
Paměť PRORAM: 1 GB, ROM 8GB, rozšiřitelná až na 32 GB pomocí Micro SD karty
NabíjeníVerze BASIC Micro USB (5V/1,4A), Verze PRO Micro USB (5V/2A)
Provozní napětí3,85 V (nominální)
Kapacita baterie4000 mAh (Li-ion)
Výdrž v provozu>24 h (5-5-90 provozní cyklus), baterie výměnná
Mikrofon2 (dva mikrofony s potlačením hluku okolí)

Audio, Video, Fotografie

FotoaparátPouze verze PRO 5 Mpx zadní kamera
BleskPouze verze PRO
Video záznamPouze verze PRO. 720 p (1280 x 720) 30 FPS
Formát video souborůMPEG-4 (.mp4), 3GPP (.3gp)
Kódování videaVP8, H.264 (BP/MP/HP), MPEG-4 (SP/ASP), H.263 (HEVC), H.265(MP)
Formát obrázkůJPEG (.jpg), PNG (.png)
Audio souboryMPEG (.m4a, 3GPP)

Frekvenční rozsahy

LTEFDD-LTE: B1/B5/B7/B8/B20/B26/B27/B28; TDD-LTE: B38/ B39/B40/B41
WCDMAB1/B3/B5/B8
GSM850/950/1800/1900 MHz
WLAN2,4 GHz a 5 GHz, 802.11 b/g/n
BluetoothBT 4.1
PolohaGPS (AGPS), Beidou / Glonass / Galileo / Network
NFCano

Přímý odkaz na tento článek: https://www.hyt.cz/lte-vysilacky-hytera-pnc380-neomezeny-dosah-komunikace/