Společnost Hytera

Společnost Hytera je druhý největší výrobce profesionální radiokomunikační techniky

Hytera ukazatele společnosti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hytera je přední světový výrobce radiokomunikačních systémů a zařízení. Profesionální radiové systémy zajišťují týmovou bezdrátovou komunikaci a umožňují zlepšit efektivitu řízení organizace a bezpečnost.

Společnost byla založena v Shenzhenu v roce 1993. Shenzen označovaný za čínské Silicon Valley je přední technologické a výrobní centrum. Sídlo nebo pobočku zde mají všechny velké čínské elektrotechnické podniky a technologické firmy.

Hytera je aktuálně druhý největší a nejrychleji rostoucí výrobce v oboru na světě. V segmentu DMR Tier III profesionálních trunkových systémů je světovou jedničkou s největším tržním podílem na světe.

Po spojení se společností Sepura má celá společnost přibližní 9000 zaměstnanců a je zastoupena ve 120 zemích a regionech po celém světe. Mezi zákazníky patří státní organizace, bezpečnostní instituce, energetické společnosti, průmyslové podniky, doprava, firmy z odvětví těžby a zpracování ropy a plynu a další sektory. Přibližně 40% zaměstnanců se zabývá výzkumem a vývojem v 10 vývojových centrech po celém světe. Hytera investuje to výzkumu a vývoje každý rok 15% svých příjmů.

Společmost Hytera má 10 vývojových center po celém světě

 

 

 

 

Hytera v Evropě

Hytera Mobilfunk GmbH (zkráceně HMF) vyvíjí a implementuje profesionální radiové systémy přizpůsobené požadavkům zákazníků od roku 1980. Jako centrum pro systémy TETRA v rámci skupiny Hytera neustále vyvíjí a inovuje mobilní radiový systém ACCESSNET-T IP. Ve spolupráci s Evropským telekomunikačním institutem pro standardy (ETSI) se HMF aktivně podílí na rozvoji standardu TETRA. HMF je dlouholetým členem asociace TCCA, která zastupuje organizace z celého světa a sdružuje zájemce o systémy pro kritickou komunikaci.

Sídlo Hytera Mobilfunk GmbH

Klíčovou schopností HMF je vývoj, plánování a implementace digitálních trunkových radiových systémů. Všechny dodávané mobilní radiové systémy poskytují přizpůsobené řešení s optimálním výkonem. HMF logisticky zajišťuje dodávky terminálů Hytera na evropský trh.

Hytera v ČR a SR

Společnost Hytera zastupuje v České republice a na Slovensku od roku 2006 společnost DCom, spol. r o. Za tu dobu bylo na český a slovenský trh dodáno tisíce analogových i digitálních radiostanic i kompletní radiové sítě. Společnost Hytera u nás získala významné reference ve státních organizacích, dopravě, průmyslu a  dalších odvětvích. Firma DCom má vlastní vývoj orientovaný na systémové integrace v komunikacích. Výrobky Hytera jsou součástí profesionálních řešení dodávených firmou DCom.

Představení společnosti Hytera – video

Zákazníci

Zákazníky lze rozdělit do 3 velkých skupin a podle jejich potřeb jsou přizpůsobeny výrobky v jednotlivých kategoriích

  • Státní správa – armáda, policie, hasiči, složky IZS. Zákazníci vyžadují efektivní dispečerskou komunikaci, řešení pro běžný provoz a  krizové řízení. Specifické vlastnosti a funkce pro řešení krizových situací.
  • Veřejné služby – veřejná doprava železnice, MHD, letiště, distribuce energií, chemický průmysl, lesnictví. Zákaznicí v tomto segmentu očekávají vysokou provozní efektivitu a spolehlivost systému a snadné řízení provozů.
  • Obchod a podnikání – stavebnictví, bezpečnost a ochrana majetku, taxi služby, logistika,supermarkety, výstavy a veletrhy, hotelové služby, veřejné sportovní a kulturní události. Zákaznicí v tomto segmentu vyžadují okamžitou reakci na potřeby provozu, špičkové služby a kvalitu za výhodnou cenu.

Globální působnost

Hytera působí na globálním trhu. Po světě má celkem 5 dceřiných společností  (Harbin, Honk Kong, Německo, Velká Británie, USA), 20 kanceláří, 95 center po-prodejního servisu a přes 600 partnerů.

Hytera_Global

Produktové portfolio

Hytera nabízí kompletní řešení  zahrnující koncové radiostanice, systémy, infrastrukturu a aplikace pro všechny hlavní standardy v oblasti radiokomunikací. Kompletní nabídka řešení je k dispozici pro analogové systémy, standardy MPT1327, DMR, TETRA a PDT.

Hytera_Products

Výroba

Pro zajištění rychle rostoucích potřeb světového trhu uvedla společnost Hytera do provozu nový výrobní komplex s plochou více než  33000 m2. Moderní továrna má k dispozici 64 plně automatických osazovacích linek, 12 montážních linek a 5 balících linek. V továrně se vyrábí kromě vlastních výrobků i radiostanice pro jiné světové výrobce například americkou firmu Harris.

Hytera_tovarna

 

Důraz na kvalitu

Společnost Hytera klade velký důraz na kvalitu svých výrobků. Systém řízení kvality zahrnuje všechny procesy od výzkumu a vývoje, přes výrobu až po distribuci a servis. Firma využívá standardizované nástroje pro řízení kvality 6-Sigma, QCC.  Při vývoji dbá, aby výrobky splňovali náročné mezinárodní, průmyslové a armádní standardy včetně certifikace CE, RoHS, MIL-STD.  Společnost má certifikované systémy pro zajištění kvality ISO9001, ISO14001, OHSAS18001, a EN13980.

 

 

Přímý odkaz na tento článek: https://www.hyt.cz/spolecnost-hytera/