Společnost Hytera

 

Sídlo společnosti Hytera

Hytera je přední světový výrobce radiokomunikačních systémů a zařízení. Společnost byla založena v Shenzhenu v roce 1993. Shenzen označovaný za čínské Silicon Valley je přední technologické a výrobní centrum. Sídlo nebo pobočku zde mají všechny velké čínské elektrotechnické podniky. Společnost Hytera klade velký důraz na vlastní vývoj a inovace. Ve vývoji a výzkumu je zaměstnána více než čtvrtina z téměř 10000 zaměstnanců a do této oblasti je investováno 10% z celkových ročních příjmu společnosti. Firma přináší moderní inovativní řešení přizpůsobená požadavkům zákazníků a tato strategie se vyplácí, v roce 2016 Hytera dodala přes 1,5 miliónu radiostanic zákazníkům v 120 zemích světa a je druhým největším výrobcem profesionálních radiostanic a radiokomunikačních systémů na světě. Oficiálním distributorem pro Českou republiku a Slovensko je DCom, spol. s r.o.

 

Představení společnosti Hytera – video

Zákazníci

Zákazníky lze rozdělit do 3 velkých skupin a podle jejich potřeb jsou přizpůsobeny výrobky v jednotlivých kategoriích

  • Státní správa – armáda, policie, hasiči, složky IZS. Zákazníci vyžadují efektivní dispečerskou komunikaci, řešení pro běžný provoz a  krizové řízení. Specifické vlastnosti a funkce pro řešení krizových situací.
  • Veřejné služby – veřejná doprava železnice, MHD, letiště, distribuce energií, chemický průmysl, lesnictví. Zákaznicí v tomto segmentu očekávají vysokou provozní efektivitu a spolehlivost systému a snadné řízení provozů.
  • Obchod a podnikání – stavebnictví, bezpečnost a ochrana majetku, taxi služby, logistika,supermarkety, výstavy a veletrhy, hotelové služby, veřejné sportovní a kulturní události. Zákaznicí v tomto segmentu vyžadují okamžitou reakci na potřeby provozu, špičkové služby a kvalitu za výhodnou cenu.

Globální působnost

Hytera působí na globálním trhu. Po světě má celkem 5 dceřiných společností  (Harbin, Honk Kong, Německo, Velká Británie, USA), 20 kanceláří, 95 center po-prodejního servisu a přes 600 partnerů.

Hytera_Global

Výzkum a vývoj

Vlastní výzkum a vývoj je pro firmu prioritou, investuje do něj přes 10% svých ročních příjmů.  Hytera je aktivním členem hlavních ETSI asociací pro digitální radiové systémy – DMR asociace a TETRA MoU. Na základě výsledků výzkumu Hytera  registrovala téměř 300 patentů. Vývojová centra Hytery jsou v Shenzhenu, Harbinu a německém Hannoveru.

Produktové portfolio

Hytera nabízí kompletní řešení  zahrnující koncové radiostanice, systémy, infrastrukturu a aplikace pro všechny hlavní standardy v oblasti radiokomunikací. Kompletní nabídka řešení je k dispozici pro analogové systémy, standardy MPT1327, DMR, TETRA a PDT.

Hytera_Products

Výroba

Pro zajištění rychle rostoucích potřeb světového trhu uvedla společnost Hytera do provozu nový výrobní komplex s plochou více než  33000 m2. Moderní továrna má k dispozici 64 plně automatických osazovacích linek, 12 montážních linek a 5 balících linek. V továrně se vyrábí kromě vlastních výrobků i radiostanice pro jiné světové výrobce například americkou firmu Harris.

Hytera_tovarna

 

Důraz na kvalitu

Společnost Hytera klade velký důraz na kvalitu svých výrobků. Systém řízení kvality zahrnuje všechny procesy od výzkumu a vývoje, přes výrobu až po distribuci a servis. Firma využívá standardizované nástroje pro řízení kvality 6-Sigma, QCC.  Při vývoji dbá, aby výrobky splňovali náročné mezinárodní, průmyslové a armádní standardy včetně certifikace CE, RoHS, MIL-STD.  Společnost má certifikované systémy pro zajištění kvality ISO9001, ISO14001, OHSAS18001, a EN13980.

Hytera Mobilfunk 30 let zkušeností v mobilních komunikacích

Hytera  Mobilfunk  GmbH odpovídá za marketing, prodej, distribuci a servis v Evropě.  Nejedná se o novou firmu, založena bylo již v roce 1980 Heinzem Bickem jako projekční kancelář pro radiokomunikační zařízení.  V roce 1987 se stala součástí koncernu Rohde & Schwarz a dodávala analogové trunkové systémy na bázi standardu MPT1327. V roce 1995 se Hytera stala systémovým dodavatelem pro radiokomunikační sítě TETRA. V roce 2012 se firma stala dceřinou společností Hytery Ltd.

Sídlo Hytera Mobilfunk GmbH

Přímý odkaz na tento článek: https://www.hyt.cz/spolecnost-hytera/