Pokročilé LTE / DMR / TETRA radiostanice Hytera PDC760 a PTC760 revoluce profesionálních komunikací

Nové multi-režimové radiostanice Hytera jsou revolucí ve světě profesionálních komunikací. Jsou to první radiostanice svého druhu, které propojují úzkopásmové digitální systémy DMR nebo TETRA a širokopásmové technologie LTE. Nové zařízení představuje kombinaci profesionální radiostanice a chytrého telefonu. Vzájemně propojuje oba světy a využívá to nejlepší z obou.

Radiostanice Hytera PD760 integruje systém LTE DMR nebo TETRA

Radiostanice Hytera PD760 integruje systém LTE DMR nebo TETRA

Digitální technologie pro profesionální radiové sítě DMR a TETRA nabízí vynikající možnosti v oblasti skupinové komunikace, dispečerského řízení, zabezpečení hovorů, řízení priorit a přenosu menších objemů dat. 4G LTE širokopásmové sítě jsou vynikající pro přenos velkých objemů dat. Pro profesionální uživatele je důležité obojí skupinovou hlasovou komunikaci ve špičkové kvalitě je třeba zajistit v každém případě. Moderní technologie umožňují přenos videa ve vysoké kvalitě a reálném čase, přenos fotografií a přístup do databázových systémů s velkými objemy dat a profesionální uživatelé mají rovněž zájem tyto informace využívat a sdílet.

Srovnání předností úzkopásmových technologií DMR a a TETRA a širokopásmové LTE

Srovnání předností úzkopásmových technologií DMR  / TETRA a širokopásmové LTE

Konvergence pro bezproblémovou hlasovou komunikaci

Profesionální uživatelé vyžadují v případě zajištění komunikace spolehlivost, rychlost, bezpečnost a dostupnost na rozsáhlém území.  Nové pokročilé radiostanice Hytera plnohodnotně zajišťují hlasovou komunikaci v rámci úzkopásmových digitálních systémů DMR (zpětně kompatibilní s analogovými radiostanicemi) a standardu TETRA. Kromě toho jsou nabízí možnost hlasové komunikace v sítích LTE. Radiostanice automaticky využívá technologii, která je k dispozici. Jestliže jsou dostupné obě sítě  vybírá pro hlasovou komunikaci radiové sítě DMR či TETRA (prioritu lze konfigurovat), pro přenos dat LTE. Nejsou-li konvenční radiové sítě dostupné může automaticky využít širokopásmovou síť LTE pro hlas i data. V případě nedostupnosti LTE sítě zůstává zachována spolehlivá hlasová komunikace v sítích DMR a TETRA včetně možnosti omezených datových přenosů, které tyto sítě nabízí.

Představení nové pokročilé radiostanice na produktovém videu

Základní možnosti nové pokročilé radiostanice si můžete prohlédnout na následujícím produktovém videu.

Propracovaný ergonomický design radiostanice umožňuje snadné ovládání

Design vychází z požadavků profesionálních uživatelů.  Radiostanice je nabita funkcemi, přitom je lehká a snadno ovladatelná. Vzhledem ke kombinaci profesionální radiostanice a chytrého telefonu bylo třeba navrhnout některá unikátní řešení.

LTE radiostanice nabízí ergonomický design a výkonný hardware

Unikátní technická řešení:

 • Radiostanice využívá dva displeje. Horní displej sklopený v úhlu 25 je dobře čitelný ze všech směrů a používá se pro přehled funkcí provozu v digitálních úzkopásmových systémech. Pro většinu funkcí není třeba aktivovat hlavní displej a tím se šetří energie.
 • Duální ovladač vedle displeje standardně slouží pro nastavení hlasitosti, po stisknutí se však jeho funkce změní na volič kanálů nebo hovorových skupin.
 • Radiostanice je samozřejmě vybavena vyhrazeným nouzovým tlačítkem umístěným v horní části vedlo duálního ovladače.
 • Chytré tlačítko nad tlačítkem PTT slouží k rychlému přepínání záložek s aplikacemi.
 • Hlavní displej velikosti 4“ nabízí dlouhou životnost, možnost ovládání v rukavicích, je vybaven automatickou regulací jasu, antireflexní vrstvou a je dobře čitelný i na přímém slunci. Displej je odolný proti olejům, proti poškrábání a nárazům.
 • Přední a zadní kamera s rozlišením nabízí možnost kvalitního záznamu ve vysokém rozlišení, zadní dokonce 4K.
 • Radiostanice nabízí standardní výdrž 12 nebo 20 hodin podle zvolené baterie a rychlé nabíjení na 80% kapacity za 0,5 hodiny při použití standardní baterie 2900 mAh.Ergonomické řešení multi-režimové LTE / DMR / TETRA radiostanice Hytera

Výkonný hardware nabízí prostor pro plnohodnotné využití

Profesionální radiostanice se používají v průměru 5 – 10 let což je podstatně delší doba než běžné mobilní telefony. Zároveň se používají v náročných podmínkách s velkými rozdíly teplot, v prašném nebo agresivním prostředí a vyžaduje se vysoká odolnost zařízení. V kontrastu s tím jsou požadavky uživatelů, kteří vyžadují kompaktní a lehký přístroj. Hytera při návrhu nových radiostanic vzala všechny tyto požadavky v úvahu a navrhla odolné (IP67), výkonné zařízení s kompaktními rozměry a přijatelnou hmotností necelých 380g.

Hardwarové vybavení multifunkčních radiostanice Hytera

Hytera při návrhu zařízení zvolila výkonný hardware, který umožní radiostanice používat dlouhou dobu a provozovat na nich náročné aplikace. Srdcem přístroje je 8 jádrový procesor Qualcomm taktovaný na 2 GHz. Zobrazení zajišťuje průmyslový 4“ LCD displej s dlouhou životností umožňující používání v rukavicích  odolný proti olejům, poškrábání a nárazům. Rychlá paměť RAM nabízí operačnímu systému a aplikacím kapacitu 3 GB, vnitřní paměť 32 GB, kterou je možné rozšířit pomocí micro SD karty o dalších 128 GB.

LTE radiostanice Hytera využívají výkonný HW

Široká podpora komunikačních sítí

Radiostanice jsou navrženy tak, aby nabízely ve všech ohledech co možná nejširší komunikační možnosti. V oblasti úzkopásmových sítí pokrývají celá frekvenční pásma. DMR verze v UHF pásmu umožňuje konfigurovat frekvence v rozsahu 350 – 520 MHz. Pro LTE sítě radiostanice podporují 23 pásem používaných v EU i Asii. Kromě těchto komunikačních rozhraní je rovněž k dispozici podpora bezdrátových sítí Wifi pro datové přenosy v  lokálních sítích a Bluetooth 4.0 pro připojení bezdrátového příslušenství.

Radiostanice vybavené 6 smysly

Multi-režimové radiostanice Hytera vynikají situačním povědomím a inteligentní detekcí okolní prostředí. Získávají data v reálném čase a uživateli poskytují důležitá upozornění. Informace z okolního prostředí jsou získávány pomocí 6 senzorů :

 • Tlakové čidlo detekuje atmosférická tlak a umožňuje měření nadmořské výšky.
 • 6-osý e-kompas se používá pro určení směru.
 • Gyroskop se využívá pro určení směru, pozice a výpočet úhlové rychlosti.
 • Akcelerometr umožňuje zjištění sklonu například při funkci ManDown.
 • Snímač přiblížení automaticky vypne hlavní displej při přiblížení, aby nedošlo k nechtěnému ukončení hovoru.
 • Snímač okolního světla automaticky upravuje jas hlavního displeje podle intenzity okolního světla.

3 mikrofony zajistí hovor ve vysoké kvalitě i v hlučném prostředí

Multifunkční radiostanice Hytera používají 3 mikrofony. Mikrofony se kombinují podle  druhu provozu – radiová komunikace nebo telefonní hovor. Jeden mikrofon vždy snímá hlas uživatele a druhý hluk okolního prostředí. Hluk okolního prostředí se z hovoru automaticky odstraní, aby byl hlas uživatele čistý a srozumitelný.


LTE radiostanice Hytera využívají 3 mikrofony pro zajištění špičkové audio kvality hovoru

Flexibilní možnosti další rozšíření nabízí 4 sloty pro SIM a paměťové karty

Radiostanice je vybavena 2 sloty pro SIM karty umožňují přístup do veřejných i privátních komunikačních sítí. Další dva sloty jsou určeny pro Micro SD karty, která umožňují rozšíření paměťového úložiště nebo uživatelské šifrování.

LTE radiostanice Hytera nabízí 4 sloty pro SIM karty rozšíření paměti mobilního zařízení

Otevřené vývojové rozhraní pro aplikace

Aplikace jsou klíčem k využití potenciálu moderních chytrých zařízení. Uživatelé chytrých mobilních telefonů každý den používají tisíce aplikací, které je propojují s přáteli, zjednodušují komunikaci, přináší aktuální informace, nabízí možnost práce a sdílení multimediálních dat. Pro profesionální uživatele si lze představit rovněž řadu aplikací, které by umožnily získat okamžité informace v terénu, nebo je naopak předávat v reálném čase do dispečerských center.

Hytera nabízí vývojářům otevřené vývojové rozhraní. Díky použití dnes standardního operačního systému Android je v každé zemi řada firem, které mají s vývojem aplikací dostatek zkušeností. Hytera kromě toho nabízí prostředí pro sdílení aplikací podobné obchodu Google Play. Vývojářské firmy mohou je prostřednictvím nabídnout hotové aplikace uživatelům po celém světě.

Hytera nabízí vývojářům otevřené API rozhraní

Pokročilé příslušenství

Hytera připravuje pro nové radiostanice pokročilé příslušenství. První byla na trh uvedena osobní kamera VM685.

Přímý odkaz na tento článek: https://www.hyt.cz/lte_dmr_tetra_radiostanice/