Nová radiostanice Hytera MD785i nabízí pokročilé funkce a bezpečnost

Hytera modernizuje svou nejprodávanější a zároveň nejstarší modelovou řadu 7 pro standard DMR. MD785i je vylepšená vozidlová radiostanice MD785. Nová radiostanice je ještě všestrannější a výkonnější než její předchůdkyně. Mezi hlavní přednosti modernizované verze patří větší citlivost přijímače a tedy větší komunikační dosah, nové pokročilé funkce a větší bezpečnost komunikace.

Nová digitální radiostanice Hytera MD785i poskytuje rozšířený komunikační dosah a pokročilé funkce

Větší citlivost i bezpečnost komunikace

MD785i je ideálním radiostanice pro použití v pokročilých komunikačních aplikacích. Oproti staršímu modelu má větší citlivost a frekvenční stabilitu, které zajistí větší dosah a spolehlivost komunikace. Nová vozidlová radiostanice nabízí impozantní výbavu a pokročilé funkce včetně těch pro přenos hlasu a dat. To zaručuje optimální kvalitu hovoru i v hlučných provozních prostředích a v blízkosti hranice pokrytí signálem radiové sítě. Digitální šifrování (včetně šifrování radiového rozhraní AIE) zajišťuje bezpečnou komunikaci po celou dobu komunikace a chrání před neautorizovaným přístupem k infrastruktuře radiové sítě. Uvedené zlepšené vlastnosti poskytnou rovněž modernizované přenosné radiostanice řady PD7. Zabezpečení šifrování radiového rozhraní mohou zajistit po aktualizaci firmware i již provozované radiostanice Hytera.

Radiostanice nabízí atraktivní nové funkce

Díky nejnovějšímu software nabízí DMR vozidlové radiostanice Hytera MD785i atraktivní nové funkce. MD785i lze například připojit k převaděči pomocí speciálního UART kabelu, který poskytuje funkci „wireless link“ .   Funkce „wreless link“ umožňuje vzájemné propojení digitálních převaděčů (hlas, data a signalizace) pro zajištění většího pokrytí radiové sítě v případech, kdy není k dispozici IP konektivita pro zajištění propojení pomocí funkce IP Multisite.

Ilustrace propojení převaděčů Hytera pomocí vozidlové radiostanice MD785i

Provoz v plném duplexu a simplexní převaděč

Hytera do nových vozidlových radiostanic doplnila pokročilé funkce provozu v plném duplexu a převaděče na jediné frekvenci SFR, kterými byla v segmentu DMR dosud vybavena pouze radiostanice PD985. V režimu převaděče SFR vozidlová radiostanice zvyšuje dosah přímé komunikace na direktním simplexním kanále pro DMR radiostanice v okolí a umožňuje zvýšit flexibilitu komunikace pro uživatele na podstatně větším území. Při použití komunikace v plně duplexním režimu mohou oba účastníci komunikace mluvit současně bez přepínání. Funkci lze využít pro komunikaci uživatelů vozidlových radiostanic MD785i a přenosných PD985 vybavených funkcí plného duplexu a rovněž uživatelů telefonních nebo mobilních sítí. Funkce plného duplexu a převaděče SFR jsou zatím dostupné pouze u UHF modelu MD785i.

Technické parametry radiostanice Hytera MD785i

  MD785i
Frekvenční rozsah UHF1, UHF3, VHF1
VF výstupní výkon Low: 1-25W(U1,U2,V1), High: 1-45W(U1,U2), 1-50W(V1)
Výkon audio výstupu Rated: 3W; Max: 8W
Displej 2’’ LCD, 4 řádky barevný
Typ digitálního vokodéru 12.5/20/25KHz
Výdrž v provozu (5/5/90) 13.6V±15%
Proudový odběr Standby: ≤0.6A 25W Vysílání:≤8A 50W Vysílání:≤12A
Hmotnost 1.7kg
Rozměry 60 X 174 X 200 mm
Počet kanálu/ Zón 1024 channels, 64 zones
Citlivost přijímače D 0.21μV (5% BER)
Citlivost přijímače (Analog) 0.168μV (typická) (12dB SIN AD)
Frekvenční stabilita ±0.5ppm
Odolnost MIL-STD-810 G
Vniknutí prachu a vody IP54

Přímý odkaz na tento článek: https://www.hyt.cz/nova-radiostanice-hytera-md785i/