Sepura – významný výrobce komunikační techniky je součástí Hytery

Sepura je součástí HyterySpolečnost Hytera  oznámila, že 24. května 2017 dokončila akvizici společnosti Sepura Group PLC se sídlem v Cambridgi  ve Velké Británií. Sepura je významný světový dodavatel produktů a komunikačních řešení založených na standardu TETRA.

 

 

 

Akvizice Sepury posílí Hyteru v segmentu TETRA

Podle prohlášení Hytery, se tímto krokem doplňují silné stránky firmy v oblasti technologických řešení v segmentu TETRA. Hytera současně získává řadu vysoce kvalifikovaných odborníků i celých týmu a rozšiřuje partnerské kanály po celém světě. Sepura je lídrem trhu v segmentu profesionálních komunikací ve 20 zemích světa a má koncové zákazníky ve více než 100 zemích světa. Akvizicí získává Hytera 700 nových odborníků a zaměstnanců.

Kromě samotné společnosti Sepura zahrnuje transakce rovněž španělského výrobce Teltronic, který je součástí Sepury. Teltronic má více než 40 let zkušeností s návrhem, výrobou a realizací analogových a digitálních radiokomunikačních řešení využívajících technologie TETRA, P25 a LTE. Jeho zákazníci působí v segmentech dopravy, bezpečnosti, veřejných služeb a průmyslu. Portfolio firmy Teltronic zahrnuje aplikace pro koncové uživatele a systémy pro integrovaná řídící střediska.

Evropa je pro Hyteru strategickým trhem

Podle vyjádření zakladatele Hytery pana Chena je Evropa pro Hyteru strategickým trhem, do kterého dlouhodobě investuje. V roce 2011 získala divizi profesionálních komunikačních systémů významného německého výrobce Rohde & Schwarz. Společnost nyní nese jméno Hytera Mobilfunk GmbH a získala pozici předního dodavatele profesionálních komunikačních řešení a zároveň je důležitým výzkumným a vývojovým centrem Hytery.

Hytera založená v roce 1993 v čínském technologickém centru Shenzhenu je dnes druhým největším a nejrychleji rostoucím světovým výrobce radiokomunikační techniky, systémů a aplikací pro profesionální uživatele. Celkový počet zaměstnanců dosáhl 7000 a firma dodává své výrobky a řešení zákazníkům ve 120 zemích světa. V loňském roce společnost Hytera zaznamenala meziroční růst obratu o 39%, prodej radiostanic vzrostl o 52% a prodej infrastruktury vzrostl o 86%.

Dokončení transakce přichází současně s představením LTE-PMR

Oznámení o uzavření transakce se společností Sepura přišlo téměř současně s velmi očekávaným uvedením nového řešení od Hytery LTE-PMR, které propojuje současné úzkopásmové DMR a TETRA technologie s širokopásmovou technologií LTE umožňující vysokorychlostní přenosy dat. Tato technologie byla představena v Hong Kongu v rámci fora Critical Communication World 2017. Nově představené řešení zahrnuje nové kombinované terminály, síťovou infrastruktury, aplikace a nové příslušenství.

 

Přímý odkaz na tento článek: https://www.hyt.cz/sepura-soucasti-hytery/