Hytera úspěšný příběh, zpráva Forbes znovu po deseti letech

Chen Qingzhou předseda představenstva a prezident společnosti Hytera založil svou firmu na výrobu vysílaček v Shenzhenu v roce 1992 s pár zaměstnanci. Dnes je jeho společnost předním světovým dodavatelem bezdrátových komunikačních zařízení a systémů pro profesionální uživatele. Takto uvedl Russel Flannery svůj článek v čínském vydání časopisu Forbes.

Rozhovor Chen Qingzhou a Russel Flannery

Realizace obchodního snu a odpovědnost

Přesně 10 let od prvního rozhovoru pro Forbes Magazine v roce 2007 řekl Chen Qingzhou Russelu Flannerymu, že před 10 lety byl snílek, teď jako úspěšný obchodník více přemýšlí o své odpovědnosti.

Během jednoho desetiletí se Hytera rozvinula z privátní firmy s méně než 2000 zaměstnanci ve společnost obchodovanou na burze, předního výrobce v průmyslovém segmentu PMR – profesionálních mobilních radiokomunikačních systémů s tržní kapitalizací 30 miliard RMB ( 4,5 miliardy USD).  Firma dnes zaměstnává téměř 10 000 zaměstnanců ve více než 40 zemích světa, má 50 dceřiných firem a poboček. Chen Qingzhou vyrostl ze ctižádostivého podnikatele v zodpovědného vůdce, který projevuje stejnou vášeň a charisma, jež ho vedla k založení společnosti před 25 lety.

Inovace pomáhají naplnit sny

Zakladatel moderního managementu Peter F. Drucker řekl: „ Inovace jsou specifickým nástrojem podnikatelů, prostředky, kterými využívají změnu, jako příležitost k jinému podnikání nebo jiné službě.

V roce 1993 Chen Qingzhou snil o založení čínské značky na výrobu radiostanic vedoucího k založení firmy HYT (přejmenované na Hyteru v roce 2010) v Shenzhenu. Dnes je Hytera nejrychleji rostoucí firma v segmentu PMR profesionálních mobilních radiokomunikačních systémů a jeden z největších dodavatelů PMR řešení nabízející výrobky a řešení zákazníkům ve 120 zemích světa v širokém spektru odvětví včetně bezpečnosti, dopravy, petrochemického a těžkého průmyslu, obchodu, veřejných služeb a řady dalších oblastí.

„Hnacím motorem stojícím za růstem společnosti Hytera jsou objevy dosažené prostřednictvím inovací v celé skupině klíčových technologi.“  Chen řekl:„My měníme toto odvětví a věříme, že náš výzkum a vývoj může zajistit neustálý pokrok. Konvergence se sítěmi veřejných operátorů, připojení k Internetu, umělá inteligence a inteligentní průmyslové systémy vytvoří pro Hyteru nové příležitosti a směr dalšího rozvoje.“

Hytera od svého založení investovala do inovací nemalé prostředky i úsilí svých zaměstnanců a dosáhla řady úspěchů.  Dnes je Hytera předním světovým inovátorem v oblasti úzkopásmových standardů pro profesionální radiové sítě DMR a TETRA. Nyní společnost uvádí na trh konvergentní řešení propojující tyto úzkopásmové technologie se širokopásmovou technologií LTE.

Časová osa inovací představuje příběh přerodu Hytery z vyzyvatele v globálního vůdce v oblasti PMR komunikačního průmyslu. Investice, iniciativa a vytrvalost Chena Qingzhou jsou klíčem k úspěchu, podporují odvážného ducha bořícího zažité stereotypy a přetvářející průmyslové odvětví.

Probuzení průmyslové revoluce v sektoru PMR

Slavný rakouský ekonom Joseph A. Chumpeter uvedl, že podnikatelé jsou agenti inovací a tvůrčí destrukce a pouze velké podniky mohou ničit kreativně.

„Věda a technologie radikálně změnily svět, ve kterém žijeme. Oblast PMR (profesionálních mobilních radiokomunikačních systémů) však dlouho stagnovala. Za posledních 30 let došlo v segmentu PMR pouze k omezenému vývoji ve srovnání s jinými segmenty komunikačních technologií. Zákazníci si stěžují a ptají se nás, proč se tato oblast rychleji nerozvíjí. Mnoho společností v oboru zaznamenalo pokles tržeb. Začaly ztrácet zákazníky, kteří přešli na alternativní technologie. Současně se stává neatraktivním pro mladé talenty. Je to ohrožení, kterému čelíme, ale současně i příležitost“ – řekl Chen.

Pro odvrácení úpadku sektoru PMR inicioval Chen Qingzhou sérii technických, produktových, servisních i manažerských inovací v unikátní globální vizi.  Hytera zakoupila přední evropské a americké radiokomunikační podniky jako Rohde & Schwarz PMR, Sepura and Norsat. Propojení potenciálu těchto firem s vlastním vynikajícím výzkumem a vývojem a naslouchání požadavkům zákazníků dosáhla firma obrovského pokroku  a inovací v PMR segmentu.

Kombinováním globálních zkušeností se Hytera stala společnosti předvídající budoucnost, což je její nejvýznamnější výhoda a firma se tím stala pánem svého vlastního osudu. Organizace integruje výzkum, vývoj a návrh výrobků s řízením výroby a dodavatelským řetězcem, stejně jako globální obchodní a partnerskou síť, tak aby se mohla stát hlavním PMR dodavatelem pro veřejný sektor.

S jasnou vizí řídit revoluci v PMR průmyslu Chen Qingzhou statečně hrál roli hybatele změn revitalizujícího trh profesionálních radiokomunikačních systémů.

Budování budoucnosti

Kam dál ? Ve vedení jednoho z největších dodavatelů profesionálních komunikačních systémů na světě se Chen Qingzhou nyní zaměřuje na vytvoření nové pozice pro globální PMR průmysl.

Před třemi lety Hytera zahájila nezávislý vývoj konvergentních širokopásmových a úzkopásmových výrobků a řešení, aby prolomila bariéru mezi privátními a veřejnými sítěmi a mohla zákazníkům nabídnout nové technologie, nové výrobky a služby, které uspokojí vzrůstající požadavky na přenos dat pro kritické komunikace.

„Inovativní konvergence“ nabízená Hyterou uspokojí vzrůstající požadavky zákazníků po celém světě.  PMR posouvá na pomezí mezi úzkopásmové a širokopásmové technologie, rozptyluje obavy ze zbytečných průmyslových inovací a vytváří hybridní řešení. To přestavuje pro zákazníky profesionálních komunikací perspektivní platformu pro naplnění všech požadavků.

„Věříme, že naše LTE-PMR konvergentní řešení oživí PMR průmysl a umožní mu sblížení s Internetem a celulárními sítěmi zahrnující umělou inteligenci a inteligentní průmysl. Řešení vytvoří příležitosti v hodnotě stovek miliard USD pro náš průmyslový segment. To je desetinásobek hodnoty tradičního úzkopásmového trhu  a umožňuje  změnu způsobu, jakým naši zákazníci komunikují. Konvergentní komunikace nás posunou do budoucnosti“ řekl Chen.

 Hytera po celém světě

Tak jak Hytera globálně expandovala objevují se stále častěji její výroby i na těch nejznámějších mezinárodních setkáních a sportovních událostech. Hytera poskytla své špičkové produkty a technologie pro Letní olympijské hry 2012 v Londýně, Zimní olympijské hry v Sochi 2014, Mistrovství světa ve fotbale v Brazílii 2014, Letní olympijské hry 2016 v Brazílii atd.

Hytera navíc odpovědně plní sociální odpovědnost a hraje aktivní roli v záchranných a pomocných operacích, k nimž došlo v posledních letech, jako je zemětřesení Wenchuan v roce 2008, tsunami v Japonsku v roce 2011, tajfun Yolanda na Filipínách v roce 2013, zemětřesení v Nepálu v roce 2015, zemětřesení v roce 2016 v Itálii a zemětřesení v Mexiku v roce 2017.

„Nikdy nezapomínáme na to, proč jsme začali a o co se snažíme. Překonáváme nové výzvy s vnímáním zákazníků, odborností, tempem a vášní“ – je to pevná víra Chena Qingzhou, který se stal vynikajícím a zodpovědným obchodním lídrem globálního formátu.

Přímý odkaz na tento článek: https://www.hyt.cz/hytera-uspesny-pribeh-zprava-forbes-znovu-po-deseti-letech/