Vysílačky Hytera na setkání PyroCar 2014

Letošním vyvrcholením oslav 150 výročí založení prvního hasičského sboru dobrovolných hasičů ve Velvarech se stalo setkání požárních automobilů PyroCar 2014 na letišti Hřiště v Přibyslavi. Ve spolupráci s firmou Požární bezpečnost jsme zde představili nejen osvědčené analogové vysílačky HYT, ale bylo zde možné si vyzkoušet čistý zvuk, snadné ovládání a příjemnou ergonomii digitálních radiostanic značky Hytera. Protože ani v této oblasti nechtěli dobrovolní hasiči zůstat pozadu, byl stánek neustále obklopen zájemci všech věkových kategorií.

 

„PyroCar je největší setkání dobrovolných hasičů a požárních automobilů v České republice. Hasiči tentokrát do Přibyslavi přijeli s 303 auty, čímž vytvořili oficiální národní rekord. Přivezli s sebou na osmdesát historických hasičských stříkaček, především pak těch koněspřežných,“ uvedl za pořadatele Jiří Votava mladší a dodal, že další zhruba stovku vozidel představily i jednotky profesionálních hasičů.

PyroCar byl pro dobrovolné, ale i profesionální hasiče, kteří se přišli podívat, ideální příležitostí na jednom místě shlédnout a mnohdy také vyzkoušet vše, co této profesi usnadňuje práci. Organizátoři odhadují počet návštěvníků na 25000.

Přímý odkaz na tento článek: https://www.hyt.cz/vysilacky-hytera-setkani-pyrocar-2014/