TETRA pro novou trasu metra v Budapešti

TETRA pro metro BudapešťHytera Mobilfunk GmbH dodala bezpečný radiový systém podle standardu TETRA pro novou trasu metra M4 v maďarské metropoli Budapešti. Zakázka byla zadána prostřednictvím partnera Siemens Convergence Creators z Rakouska.

Metro v Budapešti

Metro v Budapešti je druhé nejstarší v Evropě, linka M1 byla oficiálně uvedena do provozu v roce 1896. Nová trasa metra M4 spojuje jihozápadní část Budapešti Buda se severovýchodní části Peští. Trasa bude kompletně dokončena v roce 2014 a bude se jednat o první metro v Maďarsku, které bude plně automatizováno.

 

 

Tetra pro metro Budapešť

TETRA od Hytery na trase M4

Systém TETRA zajišťuje bezpečnou hlasovou komunikaci pro zaměstnance a především pro výkonný přenos dat mezi vlaky a provozním řídícím centrem ( Operation Control Center OCC). Integrátor systému TETRA a dodavatel dispečerského systému a komunikačních zařízení ve vlacích je společnost Siemens Convergence Creators GmbH, z Radkouska, hlavním dodavatelem je Siemens Mobility & Logistics, Rail Automation z Německa.

Dodaný systém TETRA využívá nejnovější technologii ACCESSNET-T IP společnosti Hytera včetně 4 základnových stanic , 2 IP uzlů  pro centralizované přepínání v redundantní konfiguraci, A-CAPI aplikační rozhraní a komplexního systému pro správu sítě (NMS).

Přímý odkaz na tento článek: https://www.hyt.cz/tetra-pro-novou-trasu-metra-v-budapesti/