Profesionální hasiči HZS ČR získali programovací kabely a software pro radiostanice Hytera zdarma

Společnost DCom, spol. s r.o. se ve spolupráci s výrobcem radiostanic firmou Hytera se rozhodla nabídnout profesionálním hasičským záchranným sborům na území České republiky programovací kabely a software pro většinu radiostanic vyráběných společností Hytera zcela zdarma. Hasičské záchranné sbory krajů mohly získat jednu sadu programovacích kabelů pro každý územní odbor na území svého kraje. Na základě deklarace společnosti Hytera mohou hasičské záchranné sbory na území České a Slovenské republiky využívat veškerý programovací software pro radiostanice značek Hyt a Hytera bezplatně. Nabídku na pořízení kabelů využily téměř všechny kraje, generální ředitelství a školící a střediska HZS ČR. Celkem bylo dodáno 82 sad programovacích kabelů.

Profesionální hasiči v akci

Ilustrační foto použito se souhlasem HZS Jmk

Provoz a údržba radiokomunikační techniky u hasičských záchranných sborů

Profesionální hasičské záchranné sbory disponují zkušenými profesionály, kteří zabezpečují provoz a údržbu radiokomunikační techniky. Technici spojové služby zajišťují servis a konfigurace radiostanic pro vlastní profesionální jednotky v daném regionu. Současně jsou přirozenými partnery a technickou podporou pro jednotky dobrovolných hasičů. Profesionální radiostanice vyžadují pro konfiguraci parametrů odpovídající vybavení tedy programovací kabely a software. Hasičské záchranné sbory obvykle disponují těmito prostředky pouze pro radiostanice, které sami využívají. Tím však může být omezen výběr vhodné techniky nejen pro profesionální ale i dobrovolné jednotky hasičů. Nabídka moderní komunikační techniky se přirozeně mění starší analogové modely jsou nahrazovány moderními digitálními DMR radiostanicemi. Dodávkou programovacích kabelů a software mají profesionální i dobrovolné hasiči možnost zajistit konfigurace svých radiostanic Hytera na dalších 82 místech po celé ČR.  Dostupné programovací kabely a software pomohou hasičům při přelaďování na nové frekvence.

Radiostanice Hytera vhodná volba pro profesionální i dobrovolné hasiče

Hytera má aktuálně nejširší nabídku v segmentu moderních digitálních radiostanic dle standardu DMR.  Řada těchto radiostanic nabízí vynikající řešení pro profesionální i dobrovolné jednotky. Z profesionálních jednotek využívají digitální radiostanice Hytera pro komunikaci u zásahu HZS Jihomoravského a nově rovněž HZS Jihočeského kraje. Hytera rovněž pod značkou Hyt stále dodává  velmi oblíbené a spolehlivé analogové radiostanice, z nichž je mezi hasiči dlouhodobě nejoblíbenějším modelem radiostanice Hyt TC700P.

Přímý odkaz na tento článek: https://www.hyt.cz/profesionalni-hasici-hzs-cr-ziskali-programovaci-kabely-a-software-pro-radiostanice-hytera-zdarma/