Nové digitální radiostanice Hytera DMR

Digitální vysílačky Hytera řady PD5

Digitální vysílačky Hytera řady PD5

Hytera si na tento podzim připravila představení celé řady nových digitálních modelů  radiostanic podle standardu DMR. Představeno bylo celkem 5 nových přenosných modelů  a  také nová vozidlová radiostanice MD655. Dvě přenosné vysílačky jsou ve zcela nové třídě PD3 s cílením na obchod a služby. Rozšíření se dočkaly také na jaře uvedené digitální modelové řady přenosných radiostanic PD5 a PD6. Po uvedení  nových radiostanic má Hytera  pro DMR nejširší nabídku plnou moderních výrobků pro všechny kategorie zákazníků od nejjednodušších sítí s několika málo vysílačkami v direktním režimu až po komplexní trunkové sítě s podporou pokročilých hovorových funkcí, přenosu dat a dispečerského řízení.

 

 

Digitální vysílačky do kapsy pro obchod a služby v modelové řadě PD3

Digitální vysílačky Hytera řady PD3

Digitální vysílačky Hytera řady PD3

Hytera vytvořila novou řadu digitálních vysílaček v kapesním provedení, které jsou navrženy pro využití v obchodě a službách. Vysílačky mají velmi kompaktní rozměry a snadné ovládání  a jsou ideální pro zajištění spolehlivé digitální komunikace. Přes své malé rozměry a hmotnost pouhých 160g nabízí velmi dobrou odolnost, vysoký vysílací výkon až 3W a Li-Ion akumulátor poskytuje dostatek energie pro 12h plnohodnotného provozu.  Unikátní design s anténou plně integrovanou do těla vysílačky poskytuje  skvělou  dostupnost  bez velké antény, která by omezovala ergonomii Radiostanice řady PD3 nabízí nejen řadu funkcí, ale také rychlý vstup do světa digitálních radiových sítí za přijatelnou cenu. Vysílačky v této kategorii budou i ve verzi digitálních PMR. Pro digitální PMR vysílačky je k dispozici zcela nová sada frekvenčních kanálů, nabídka zařízení pro tento segment není zatím nijak veliká a po nějakou dobu zde určitě nebude problém s rušením.

Profesionální digitální vysílačka Hytera PD565

Digitální vysílačka Hytera PD565

Digitální vysílačka Hytera PD565

Digitální řada DP5 profesionálních digitálních vysílaček uvedené modelem PD505 počátkem tohoto roku se rozrůstá o vyšší model PD565, který je vybaven v tomto případě menším  monochromatickým grafickým displejem a sadou tlačítek. Většina tlačítek je programovatelná, lze na ně přiřadit různé funkce a plně tak využít možností, které vysílačka nabízí. Radiostanice v této modelové řadě poskytují skvělý poměr cena / výkon. Za příznivou cenu získá zákazníky lehké a přesto robustní digitální vysílačky s elegantním designem , možností použití pokročilého 40-bitového šifrování a dlouhou výdrží v provozu díky výkonným L-Ion akumulátorům. Nový model PD565 umožňuje příjem a odesílání textových zpráv,  možnost konfigurovat až 512 kanálů ve 32 skupinách. Menu je již tradičně lokalizováno do českého jazyka. Radiostanice jsou zpětně kompatibilní s analogovými systémy a podporují i tradiční analogové selektivní systémy CTCSS, CDCSS, Select V, HDC1200.

 

Kompaktní digitální vozidlová radiostanice Hytera MD655

Digitální vozidlová radiostanice Hytera MD655

Digitální vozidlová radiostanice Hytera MD655

Nová digitální vozidlová radiostanice Hytera MD655 vyniká netradiční koncepcí, kdy je kompletní ovládání umístěno v mikrofonu. Tato koncepce je velmi vhodná pro moderní automobily,  kde je stále větší problém umístit tradiční radiostanici s ovládacím panelem. Vozidlové radiostanice podporují všechny funkce, které jsou v tomto segmentu požadovány. Mohou být osazeny GPS přijímačem,  podporou až 256-bitovým digitálního šifrováním, mají možnost přenosu datových a textových zpráv a ovládání pomocí API rozhraní.

Digitální radiostanice Hytera PD665 a PD685

Digitální radiostanice Hytera řady PD6

Digitální radiostanice Hytera řady PD6

Stejně jako řada PD5 se dočkala podstatného rozšíření i další letos uvedená řada profesionálních radiostanic Hytera PD6. Prvního zástupce této modelové řady PD605  doplnily nové modely s displejem a funkčními tlačítky Hytera PD665 a model Hytera PD685 s displejem a kompletní numerickou klávesnicí. Řada PD6 vyniká skvělým designem a robustním provedením, kdy je celá radiostanice zasazena v kovovém odlitku podobně jako high-end radiostanice Hytera X1p. V této třídě je pro Hyteru samozřejmé krytí IP67 a obsluha se tedy nemusí obávat nasadit radiostanici v prašném prostředí, nebo ji ponořit do vody. Oba nové modely jsou vybaveny vynikajícím barevným displejem, snadným a přehledným ovládáním s lokalizací do češtiny i slovenštiny, které je uživatelům známé z předchozích modelů.  V sortimentu volitelného vybavení této kategorie radiostanic nechybí  například: GPS modul, ManDown a  bezpečné šifrování s délkou klíče až 256-bitů. Akumulátory jsou shodné s řadou PD5, využívají technologií Li-Ion a základní akumulátor s kapacitou 1500 mAh poskytuje radiostanici 16h provozu v režimu 5-5-90 při použití vysokého výkonu.

Přímý odkaz na tento článek: https://www.hyt.cz/nove-digitalni-radiostanice-hytera-dmr/