Modernizace radiové sítě TETRA na Slovensku

TETRA BratislavaSlovenská společnost Radiopol se rozhodla pro kompletní výměnu technologie své radiové sítě TETRA s více než 30 základnovými stanicemi strategicky umístěnými v různých regionech Slovenska. Radiopol si pro výběr technologie připravil vlastní výběrové řízení a oslovil několik výrobců. V tomto výběrovém řízení uspěla nabídka technologie Hytera, která nabízí vysokou kvalitu, spolehlivost, vynikající podporu a samozřejmě výborný poměr ceny a výkonu.

Radiová síť TETRA

Nová radiová síť TETRA od Hytery nabízí mnoho důležitých vlastností a služeb. Mezi důležité funkce patří redundantní zálohování klíčových komponent a flexibilita. Při rostoucích požadavcích uživatelů lze síť efektivně rozšiřovat a navyšovat její kapacitu, nebo rozšiřovat pokrývané území. To jsou některé z důvodů, které vedly Radiopol k rozhodnutí, posunout své služby zákazníkům vpřed s využitím řešení od Hytery. Radiová síť TETRA zatím nepokrývá celé území Slovenska, ale to by se ve střednědobém horizontu mohlo změnit, plánuje se její další rozšiřování.

Pokrytí radiové sítě je zaměřeno převážně na oblast hlavního města Bratislavy a okolí v západní části Slovenska. Zajišťuje strategickou komunikaci v průmyslových centrech, kde jsou důležité továrny a zařízení. Mezi hlavní uživatele radiové sítě patří továrny, přední výrobce automobilů a veřejná doprava. Pro zajištění hladkého řízení procesů jsou klíčové okamžitá komunikace a přenos dat.

Díky široké základně uživatelů bude v přechodu ze staré technologie na novou radiovou síť TETRA hrát klíčovou roli v implementační fáze, která by  probíhat v březnu 2018. Zástupce obchodního ředitele Hytery Mobilfunk Frank Pauer prolásil:“ Velmi si vážíme důvěry, kterou v nás Radiopol vkládá. Naše radiokomunikační systémy TETRA jsou dokonale přizpůsobeny lokálním požadavkům uživatelů, nabízí širokou škálu pokročilých funkcí, vysokou spolehlivost a flexibilitu.“

Společnost Radiopol

Radiopol je veřejný operátor provozující radiokomunikační služby na Slovensku více než 20 let. Firma poskytuje služby radiové sítě TETRA více než 100 společnostem. Zákazníky jsou státní i privátní společnosti. Většina uživatelů je z oblasti automobilového průmyslu, veřejné dopravy, elektrotechniky, těžkého a chemického průmyslu a logistiky

Přímý odkaz na tento článek: https://www.hyt.cz/modernizace-radiove-site-tetra-na-slovensku/