Hytera představuje nové digitální radiostanice i převaděč modelové řady H

Hytera představuje zcela nové digitální radiostanice i infrastrukturu pro standard DMR v modelové H. Digitální radiostanice Hytera H6 a H7 využívají nejnovější hardwarové i softwarové technologie v segmentu profesionálních komunikačních technologií.  Nová hardwarová platforma zlepšuje výkon, zjednodušuje ovládání a dále rozšiřuje paletu praktických funkcí pro spolehlivou komunikaci i v kritických situacích. Uživateli nové radiostanice Hytera nabízí především spolehlivou komunikaci a čistý zvuk i místech se slabým signálem, dlouhou výdrž v provozu, vysokou odolnost, ergonomický design a uživatelsky přívětivé ovládání.

Nová modelová řada Hytera H zahrnuje přenosné vysílačky i digitální radiostanice

Hlavní přednosti nové modelové řady H

Hlasitější i srozumitelnější zvuk

Digitální radiostanice nabízí hlasitější a srozumitelnější hlas. Lepší kvality a hlasitosti zvuku bylo dosaženo kombinací výkonného reproduktoru a vylepšeného zpracování hlasu pomocí nových DSP algoritmů, které využívají prvků umělé inteligence pro potlačení hluku prostředí.

Radiostanice nově využívají inovaci využívající vibrace reproduktoru k vytlačování vody přes speciálně navrženou membránu. To umožňuje zajistit velmi čistý a srozumitelný zvuk i při prudkém dešti.

Vylepšený dosah komunikace

Dosah komunikace se podařilo zlepšit díky vylepšenému zpracování signálu přijímačem, vylepšení zisku antény a snížení útlumu. Celkově se podařilo zvýšit dosah až o 25%, což zvyšuje efektivitu a snižuje náklady.

Vysílačky jsou lehčí a tenčí

Vysílačky nové modelové řady mají optimalizovaný design, využívají nové materiály a lehčí lithium polymerové baterie. Celkově jsou tedy nové modely tenčí a lehčí než radiostanice modelové řady PD.

Vyšší odolnost

Digitální radiostanice HP705 a HP785 odpovídají odolnosti proti prachu a vodě standardu IP68. Odolnost vůči nárazům a vibracím odpovídá MIL-STD-810 G. To umožňuje například úplné ponoření přístroje až do hloubky 2m po dobu 4 hodin. Vysílačky odolají pádům z výšky 2m. Přenosné radiostanice řady H jsou vybaveny antimagnetickým reproduktorem, který nepřitahuje kovový prach a hobliny.

Výdrž baterie v provozu

Baterie pro přenosné vysílačky řady HP využívají nejnovější lithium polymerovou technologii.  Tato technologie zajišťuje, že jsou baterie malé a lehké, přesto však mají dostatek energie pro zajištění provozu radiostanice s plným výkonem po dobu 24 hodin ve standardním provozním cyklu 5/5/90.

Provoz v různých systémech a režimech provozu

Radiostanice lze provozovat v mnoha různých režimech provozu a systémech. Podporovány jsou analogový režim, konvenční digitální dle standardu DMR Tier II, IP Multi-Site, DMR Simulcast, XPT trunking. Modely HP705, HP785 a HM785 mohou být provozovány rovněž v radiových sítích podle standardu DMR Tier III.

GPS, Bluetooth a další možnosti

Nové radiostanice mohou mít integrovány přijímače pro satelitní navigační systémy GPS umožňující sledování jejich polohy, pokročilé šifrování pro zabezpečení komunikace nebo Bluetooth pro připojení bezdrátového příslušenství.

Přenosné digitální vysílačky Hytera HP6

Modelová řada HP6 aktuálně obsahuje dva digitální terminály HP685 a HP605. Nové přenosné radiostanice jsou kompaktnější a lehčí, současně však nabízí vyšší kapacitu nových lithium polymerových baterií a delší výdrž v provozu. Přenosné radiostanice Hytera HP6 jsou přes kompaktní rozměry velmi odolné. Vylepšená technologie potlačení hluku okolního prostředí umožňuje uživateli soustředit se na plnění úkolu se zvýšenou efektivitou komunikace.

Nové digitální vysílačky Hytera pro standard DMR HP605 a HP685

Hlavní přednosti:

 • Výdrž baterie v provozu přes 20 hodin
 • Čistý a jasný hovor i v místech se slabým signálem
 • Odolnost proti prachu a vodě dle IP67
 • Odolnost proti nárazům a vibracím dle MIL-STD-810 G
 • Velké strukturované PTT tlačítko
 • Dvě programovatelná funkční tlačítka

Přenosné digitální radiostanice Hytera HP7

Modelová řada HP7 nabízí přenosné digitální terminály HP705 a HP785. Přenosné radiostanice HP7 dále posouvají standardy výkonu a kvality pro efektivnější a spolehlivější komunikaci. Nové digitální vysílačky svým uživatelům poskytují hlasitý a čist zvuk, výkonnou baterii, odolné a přitom ergonomické provedení, které zajistí snadné a spolehlivé používání v různých podmínkách a odvětvích.

Přenosné digitální radiostanice Hytera PD705 a PD785 pro standard DMR

Hlavní přednosti:

 • Výdrž baterie v provozu více než 24 hodin
 • Čistý a jasný zvuk v místech se slabým signálem
 • Odolnost proti vodě a prachu dle IP68
 • Odolnost proti nárazům a vibracím dle MIL-STD-810 G
 • Velké strukturované PTT tlačítko
 • Bezpečnostní funkce ležící muž a osamocený pracovník

Vozidlová digitální radiostanice Hytera HM785

Vozidlová radiostanice Hytera HM785 nabízí podobná vylepšení jako přenosné vysílačky. Z důležitých vylepšení lze uvést optimalizované řešení pro montáž ovládacího panelu, které nabízí flexibilní možnosti instalace. HM785 umožňuje připojení dvou ovládacích panelů. Druhé ovládací pracoviště radiostanice využívají například hasičské vozy. Doplnění ethernet portu umožňuje radiostanici pracovat jako brána pro úzkopásmové sítě. Současně ethernetový port usnadňuje spolupráci s technologiemi a aplikacemi třetích stran pro doplnění nových funkcí. Technologie potlačení hluku s využitím prvků umělé inteligence zajišťuje čistý hovor i v hlučném prostředí.

Vozidlová radiostanice Hytera HM785

Hlavní přednosti:

 • 6 programovatelných tlačítek pro snadné ovládání
 • 2,4palcový displej s jednoduchou interakcí s uživatelským rozhraním
 • Port pro připojení příslušenství a port Ethernet
 • Vylepšený design zlepšuje odvod tepla
 • První DMR radiostanice Hytera, které podporuje funkci IP Transit Solution

Kompaktní digitální převaděč Hytera HR1065

Digitální převaděč Hytera HR1065 byl vyvíjen na základě bohatých zkušeností, nejmodernějších technologických trendů a zpětné vazby od zákazníků. Převaděč HR1065 je o polovinu menší než jeho předchůdce RD985S a přesto má integrovaný napájecí zdroj. Kromě toho integruje mnoho nových funkcí jako je například telefonní SIP brána nebo router. HR1065 nabízí řešení vše v jednom.

Kompaktní digitální převaděč Hytera HR1065

Hlavní přednosti:

 • Integrovaný zálohovaný napájecí zdroj
 • Vylepšená citlivost přijímače
 • Ethernet port pro přístup k IP sítím
 • Integrovaný SIP telefonní brána a router

Přímý odkaz na tento článek: https://www.hyt.cz/hytera-predstavuje-nove-digitalni-radiostanice-i-prevadec-modelove-rady-h/