Novinky Hytera představeny na semináři v Brně

Hytera představila novinky na semináři v BrněV pořadí již čtvrtý seminář zaměřený představení novinek firmy Hytera pro profesionální radiokomunikační sítě proběhl v termínu 5 a 6.5.2016 v hotelu Vista v Brně. Semináře se zúčastnila řada odborníků  z oblasti radiokomunikačních systémů a obchodních partnerů. Seminář byl rozdělen do několika bloků prezentací, které se soustředily na jednotlivé představované technologie. Důležitou součástí semináře byl i večerní program, který poskytl prostor k vzájemné výměně zkušenosti.

Hytera přední výrobce radiokomunikační techniky

Společnost Hytera neustále roste a rozvíjí se. Velkou pozornost věnuje výzkumu a vývoji nových výrobků a systémů, každý rok do něho investuje 15% příjmů. Počet zaměstnanců v letošním roce dosáhne 5000 a většina nových posil směřuje právě do výzkumu a vývoje. Velkou příležitost Hytera vidí v širokopásmových přenosech dat a technologie LTE. V příštích letech plánuje uvést na trh nové radiostanice pro DMR a TETRu, které budou podporovat vysoko rychlostní přenosy dat s využitím technologie LTE.  Hytera investuje do vývoje a výzkumu nejen v Číně, ale rovněž v Evropě. V minulém roce bylo uvedeno do provozu nové technologické centrum v Hannoveru, kde je zaměstnáno dalších 100 vývojářů pro vývoj technologie TETRA. Důležitým milníkem v historii firmy bylo dosažení hranice 1,5 miliónu vyrobených radiostanic v minulém roce, Hytera potvrdila druhou pozici na světě a je nejrychleji rostoucí firmout v segmentu profesionálních radiokomunikačních systémů.

Nová řešení pro radiokomunikační standard DMR

Hytera směřuje velké úsilí do rozvoje digitální technologie DMR a tato snaha nese své ovoce. Hytera má nejširší nabídku terminálu a nabízí řešení ve všech 3 úrovních standardu DMR Tier I až III. V segmentu profesionálních trunkových řešení podle specifikace DMR Tier III je Hytera největším dodavatelem s podílem 65% trhu.  Kromě toho je v nabídce jednodušší trunkový systém s označením XPT a simulcastové řešení pro provoz rozsáhlé radiové sítě s minimálními požadavky na přidělené frekvence.

Trunkový systém Hytera XPT se dočkal druhé generace, které značně rozšířila jeho možnosti. Nově je k dispozici s možností provozu až se 4 základnovými stanicemi pro rozšíření pokrytí radiové sítě. Nabízí možnost zcela nového dispečerského řešení SmartXPT, které zajistí plné využití jeho možností. Pro přenos dat lze použít vyhrazené datové kanály. Základnové stanice mohou být propojeny do telefonní sítě pomocí SIP protokolu. Pro XPT trunk představila nové ucelený dohledový systém. Hovory v rámci systému mohou být zabezpečeny šifrováním.

Nové terminály Hytera pro radiové sítě TETRA

V segmentu TETRA Hytera představila v minulém roce velmi kompaktní radiostanici Z1p. Právě teď vstupuje na trh TETRA terminál PT790Ex s certifikací do prostředí výbuchu ATEX. Dříve nabízené radiostanice PT580 a MT680 byly modernizovány. Nové verze s označením „plus“ mají jiný hardware, který podporuje pokročilé funkce jako DMO repeater a DMO gateway. Důležité bylo rozšíření podpory šifrování podle standardu TEA2, které používají evropské bezpečnostní služby. Pro snadné ovládání a řízení hovorů je integrováno do nových i modernizovaných terminálů Bluetooth rozhraní. Všechny nové terminály podporují provoz i v nových systémech podle standardu TETRA 2 (TEDS). V segmentu radiových sítí TETRA získala Hytera významnou zakázku v Nizozemí, kde kompletně nahradí starou radiovou síť TETRA pro složky IZS svou technologií. Kompletní výměna infrastruktury zahrnuje 1000 základnových stanic.

TETRA radiostanice Hytera

Integrované dispečerské aplikace

Poslední rozsáhlou oblastí, které Hytera věnuje velkou pozornost jsou aplikace. V loňském roce byla představena aplikace pro ostrahu objektů Hytera Patrol Systém. V letošním roce bude tato aplikace integrována do dispečerského řešení SmartDispatch, tak aby nebylo nutné využívat dvě různé aplikace pro uživatele, kteří využívají možnosti obou systémů.

V letošním roce se představí dvě zcela nové řešení dispečerských systémů. Aplikace SmartXPT a SmartOne nabídnou možnost integrace a propojení různých komunikačních prostředku do jednoho dispečerského systému. Novým dispečerským řešením budou na tomto webu věnovány v nejbližší době samostatné články, zatím se můžete podívat na následující video, kde je dispečerská aplikace SmartOne představena.

Přímý odkaz na tento článek: https://www.hyt.cz/hytera-predstavila-novinky-na-seminari-v-brne/