E-Pack200 MESH digitální komunikační systém pro krizové situace

Hytera představila druhou generaci MESH technologie pro zajištění rychlého vybudování nezávislé komunikační infrastruktury na rozsáhlém území vhodné pro řešení krizových situací například řešení rozsáhlých lesních požárů. Výhodou technologie Ad-Hoc nebo MESH je, že jednotlivé převaděče E-Pack nebo E-pole po zapnutí mezi sebou velmi rychle vytvoří propojení pro běžné DMR digitální radiostanice a vytvoří tak komunikační síť s velkým dosahem. Nové Ad-hoc přenosné převaděče (repeatery) E-pack200 a E-pole200 přináší oproti předchozím E-pack100 a E-pole100 řadu nový možností a vylepšení. E-pack200 a E-pole200 podporují nyní dva nezávislé kanály. V každém kanálu může probíhat nezávislý hovor nebo přenos dat. Technologie E-packy nyní nabízí možnost IP propojení. Uživatel může vzdálené lokality propojit přes IP konektivitu nebo přes integrovaný LTE modem. Vylepšena je i vzdálená správa sítě. Vytvořenou ad-hoc síť lze monitorovat pomocí síťového managementu. Velký důraz je kladen na bezpečnost systému. Převaděče E-Pack200 mají několik bezpečnostních mechanismů včetně autentifikace a šifrování.

Digitální převaděče E-pack200 využívají technologii MESH a dokáží okamžitě vytvořit nezávislou rádiovou síť s velkým pokrytím

Představení MESH E-pack200 radiové technologie na produktovém videu

Prohlédněte se představení nové E-pack200 MESH komunikační radiové technologie na produktovém videu.

Ad-Hoc technologie E-pack200 hlavní přednosti řešení

Řešení E-pack je v DMR úzkopásmových sítích naprosto unikátní. Umožňuje vytvořit naprosto nezávislou radiovou síť, která rychle vytvoří pokrytí rozsáhlého území.

Rychlé nasazení do provozu

E-Pack200 ikona pro rychlé nasazení

V nouzových situací je rychlost klíčová. Ad-hoc převaděč E-pack200 má funkci push-to-start pro rychlé vytvoření nezávislé sítě po zapnutí, aby se efektivně zajistilo pokrytí signálem rádiové sítě. Po zapnutí začnou jednotky automaticky vyhledávat a sestavovat spojení s ostatními v okolí a vytvoří komunikační infrastrukturu s pokrytím rozsáhlého území pro digitální radiostanice.

Podpora dynamické MESH sítě

E-pack ikona podpora dynamické MESH sítě

Převaděče E-pack200 poskytují spolehlivé pokrytí zájmové oblasti i při rychlých přesunech. Při pohybu převaděčů se odpovídajícím způsobem mění topologie sítě. Vše se děje zcela automaticky, správce sítě nemusí síť jakkoli konfigurovat. V síti peer-to-peer jsou si všechny jednotky E-pack rovny a mohou se do sítě volně zapojovat nebo ji opouštět.

Flexibilní síťová topologie zajistí spolehlivé pokrytí a dosah

E-pack200 ikona flexibilní síťová topologie velké pokrytí a dosah rádiové sítě

Pro jednu instalaci lze rozmístit až 31 převaděčů E-pack200 a vytvořit rádiovou síť, která dokáže eliminovat hluchá místa a zajistí spolehlivé spojení v tunelech, výškových budovách nebo podzemí.

Integrace do stávajících rádiových sítí

E-pack200 ikona integrace do stávajících sítí

Digitální převaděč E-pack lze propojit do stávajících konvenční digitálních, trunkových a analogových rádiových sítí. Technologie E-pack může hrát důležitou roli při vytváření jednotného komunikačního systému.

Bezpečnostní mechanismy a ochrana da

E-pack200 ikono bezpečnostní mechanismy

Převaděče E-pack200 mají implementováno několik bezpečnostních mechanismů. Správce sítě může nasadit autentifikaci, softwarové a hardwarové šifrování, které chrání radiovou síť před neoprávněným přístupem a přenášené informace a data před neoprávněným zneužitím.

LTE modem jako záloha

E-pack200 ikona LTE modem jako záloha

Jednotky E-pack200 mají osazen LTE modem, který slouží jako záloho. Pokud je E-pack200 mimo rádiový dosah, tak se může k síti připojit přes LTE modem. Přes LTE modem lze E-pack200 připojit i k dispečerskému a řídícímu systému.

IP Multisite Connect – propojení převaděčů přes IP sítě

E-pack200 ikona LTE modem jako záloha

Převaděče E-pack200 nově využívají technologii IP Multisite Connect, která umožňuje vzájemně propojit různé vzdálené oblasti do jednoho celku přes standardní IP počítačové sítě.

Dispečerský systém pro jednotné velení

E-pack200 ikona dispečerská aplikace

Hytera nabízí pro technologii E-pack200 a E-pole200 dispečerský systém. Dispečerský systém poskytuje informace o stavu vysílaček, jejich poloze, ukládá data i hovory pro pozdější analýzu.

Vzdálená správa sítě

E-pack200 ikona vzdálená zpráva

Pro jednotky E-pack200 a E-pole200 je k dispozici systém správy sítě. Topologie převaděčů je vizualizována v reálném čase. Správce má okamžitý přehled o vzájemném propojení digitálních převaděčů.

Bezdrátové Wifi programování zjednodušuje konfiguraci

Digitální repeatery Hytera E-pack200 podporují konfiguraci přes bezdrátové Wifi sítě. Správce sítě nepotřebuje programovací kabel a i terénu jednotky E-pack snadno nakonfiguruje bezdrátově ze svého notebooku nebo chytrého telefonu. Hytera E-pack využívá pro konfiguraci jednoduché webové rozhraní a není nutné instalovat speciální aplikaci.

Vylepšení oproti E-pack100

E-pack200 přichází oproti předchozí generaci E-pack100 s celou řadou vylepšení a inovací:

 • Nový E-pack200 je menší i lehčí oproti předchozí generaci i cca 18%.
 • Zvýšení citlivosti přijímače o 2dB zajišťuje spolehlivější provoz na větším území
 • Použití nezávislých frekvencí s šířkou kanálu 12,5 kHz. Frekvence lze vybrat z celého frekvenčního pásma. Starší E-pack100 vyžadoval použití kanálu s šířkou 25 kHz.
 • Nový E-pack200 umožňuje současný přenos dvou nezávislých kanálů. V rádiové síti mohou současně probíhat dva nezávislé skupinové nebo privátní hovory a přenos dat.
 • E-pack200 je vhodný pro přenos polohy radiostanic v reálném čase. Systém je schopen přenést až 30 informací o poloze za minutu (v sítí se 6 převaděči)
 • IP propojení, Wifi, LTE. Druhá generace E-pack technologie podstatně vylepšuje možnosti propojení. Nyní je možnost propojit různé lokality přes IP Multisite Connect. Lokalitu bez rádiové viditelnosti můžete připojit přes LTE síť. Dispečink a konfiguraci lze připojit přes Wifi.
 • Nová baterie je schopná spolehlivé provozu až do -30℃. Rychlé nabíjení zajistí nabití na 80% kapacity za 2 hodiny a plné nabití za 3 hodiny.
 • Nový E-pack200 lze připojit k centrálnímu dispečinku přes satelitní síť.

Seznámení s digitálním MESH převaděčem E-pack200

E-pack vyniká kvalitním zpracováním a jednoduchým účelným provedením.

E-pack200 seznání s MESH DMR digitální převaděčem

Dva modely Hytera MESH technologie E-pack200 a E-pole200

DMR MESH technologie Hytera je opět k dispozici ve dvou provedeních. E-pack200 je přenosný s hmotností pouze 3,1kg, baterií, která zajistí jeho provoz po dobu 9 hodin a odolností proti prachu a vodě dle IP67. E-pole200 se hodí pro pevnou instalaci na stožár.

E-pack200 a E-pole200 dvou kanálové Ad-Hoc DMR digitální převaděče

Scénáře možného nasazení Ad-Hoc technologie Hytera

Hytera E-pack / E-pole Ad-hoc technologie je vhodná pro okamžité nasazení a vytvoření nezávislé komunikační sítě na rozsáhlém území. Uplatnění najde například v následujících případech:

 • Nasazení záchranářů v oblastech postižených živelnou katastrofou
 • Rozsáhlé lesní požáry
 • Zajištění komunikace v tunelech a podzemí při výstavbě nebo záchranných pracech
 • Zajištění komunikace při požáru výškových budov
 • Zajištění nezávislé komunikace pro distribuční a logistické sítě na rozsáhlém území
 • Zajištění komunikace pro organizaci hromadných sportovních nebo kulturních akcí
E-pack200 a E-pole200 hlavní oblasti nasazení DMR digitální MESH technologie

Technická specifikace

Obecné parametry

ProtokolETSI DMR Tier II
Kapacita sítěaž 31 jednotek
Jmenovité provozní napětí14.8 V
Vstupní napětí90-264 V AC; 11,4-16,8 V DC
Kapacita baterie144Wh
Spotřeba Pohotovostní režim: < 1 A Vysílání: < 10 A
Frekvenční rozsahVHF: 136 – 174 MHz, UHF: 400 – 470 MHz
VocoderAMBE+/NVOC
Kanálová rozteč12,5 kHz
Frekvenční stabilita±0,5 ppm
Impedance antény50Ω
Rozměry ( v x š x h)235 mm x 211mm x 62 mm
Hmotnost (s baterií)3,1 kg

Přijímač

Statická citlivost-122dBm@5%
SelektivitaETSI: 60dB@12.5kHz / 70dB@25kHz
Intermodulace≥70 dB
Potlačení parazitního kmitočtu≥70 dB
Potlačení nežádoucích příjmů84 dB
Rušivé vyzařování9kHz: 1GHz≤-57dBm
1GHz: 12.75GHz≤-47dBm

Vysílač

VF výkon20 W (nastavitelný)
Potlačení sousedního kanálu60dB@12.5kHz 70dB@25kHz

Charakteristika prostředí

Provozní teplota-30℃~+60℃
Skladovací teplota-40℃~+85℃
Ochrana proti prachu a voděIP67
GPSStudený start TTFF: < 1 min (poprvé) Horký start TTFF: < 1 s (poprvé)
Nárazy a vibraceMIL-STD-810 C/D/E/F/G
VlhkostMIL-STD-810 C/D/E/F/G

Přímý odkaz na tento článek: https://www.hyt.cz/e-pack200-mesh-digitalni-komunikacni-system-pro-krizove-situace/