Jsme partnerem ankety „Dobrovolní hasiči roku 2014“

Tisková konference k zahájení ankety Dobrovolní hasiči roku 2014

Anketa Dobrovolní hasiči roku 2014

Firma DCom slaví v letošním roce 20 výročí od svého založení, při této příležitosti je pro nás čest podpořit anketu pro dobrovolné hasiče, kteří ve svém volném čase bez nároku na odměnu pomáhají druhým. Vážíme si jejich úsilí a věříme, že anketa bude pro všechny zúčastněné motivací do další práce. V rámci partnerského programu podpoří naše firma anketu dodávkou 30 kusů radiostanic Hytera, které získají vítězné jednotky a sbory.

 

Anketa Dobrovolní hasiči roku 2014

Jednotky a sbory dobrovolných hasičů z celé České republiky se mohou i letos přihlásit do ankety „Dobrovolní hasiči roku 2014“. Anketa je stejně jako v předchozích letech rozdělena do dvou kategorií. První je určena jednotkám sboru dobrovolných hasičů, u kterých se posuzuje zejména profesionalita, s jakou byl přihlášený zásah proveden. Druhá kategorie je tradičně vyhlášena pro sbory dobrovolných hasičů. Zde je opět hlavním kritériem hodnocení jejich preventivní činnosti. Rozhodným obdobím obou kategorií je časový úsek od 1. 7. 2013 do 30. 6. 2014. Patnáct vítězných jednotek a stejný počet sborů, které vzejdou ze závěrečného hlasování, si v listopadu převezme ocenění a finanční dary od partnerů ankety. Vyhlášení výsledků ankety proběhne v polovině listopadu při slavnostním večeru za účasti České televize v Brně.

Záštitu nad celou akcí převzalo mj. Ministerstvo vnitra ČR a Generální ředitelství HZS ČR. Odborným garantem ankety je zástupce Generálního ředitelství HZS ČR, zástupci Krajských ředitelství HZS ČR a zástupci těchto tří sdružení: Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Moravská hasičská jednota, o. s. a Česká hasičská jednota.

Patnáct vítězných jednotek a stejný počet sborů, které vzejdou ze závěrečného hlasování, si mezi sebe rozdělí jeden milion korun a 30 vysílaček typu HYTERA. Vyplácená částka byla oproti minulému ročníku navýšena o 400 tisíc korun. Získané prostředky mohou vítězové účelově využít na nákup hasičské techniky a na další rozvoj své činnosti. Generálním partnerem ankety je energetická skupina RWE.

Přímý odkaz na tento článek: https://www.hyt.cz/anketa-dobrovolni-hasici-roku/