Anketa Dobrovolní hasiči roku 2015 zahájena

Ankteta Dobrovolní hasiči roku na veletrhu PyrosAnketa dobrovolní hasiči roku vstoupila do svého 5 ročníku. DCom se ve spolupráci s Hyterou opět rozhodl anketu podpořit a stal se jejím partnerem. Nikdy není dost společenského uznání a ocenění obětavé práce dobrovolných hasičů, kteří ve svém volném čase a bez nároku na odměnu pomáhají svým spoluobčanům v nouzi, rozvíjejí sportovní a společenský život ve svých obcích a podílejí se na výchově mládeže.

Anketa dobrovolní hasiči roku roste a vzkvétá. V letošním roce se ji rozhodlo podpořit znovu více partnerů. Generálním partnerem je opět společnost RWE. Oceněné jednotky a sbory získají finanční prostředky na svou činnost, ale i materiální vybavení. DCom poskytne, kromě finanční podpory určené na organizaci ankety, celkem 30 profesionálních radiostanic Hytera. Všechny oceněné jednotky obdrží profesionální radiostanice Hytera PD705. Sbory dobrovolných hasičů, které se umístí na prvních 3 místech, získají radiostanice Hyt TC610.

Ankteta Dobrovolní hasiči roku 2015 již byla zahájena

Ankteta Dobrovolní hasiči roku 2015 již byla oficiálně zahájena a jednotky a sbory dobrovolných hasičů mohou podávat své přihlášky. Celé video ze zahajovací tiskové konference můžete zhlédnout zde:

Patroni a záštita projektu

Patronát nad anketou i letos převzali zpěvačka Ilona Csáková a herec Ondřej Vetchý.

Záštitu projektu udělili:

Pravidla ankety

Organizace ankety se již několik let nemění. Geograficky je Česká republika rozdělena do 5 pěti oblastí,. V každé oblasti se soutěží ve dvou kategoriích. První kategorie je určena pro jednotky dobrovolných hasičů. U jednotek odborná komise hodnotí, jakým způsobem řešily složitější zásahy, dodržují stanovené postupy a zajišťují odbornou způsobilosti. Druhá kategorie je určena pro sbory dobrovolných hasičů, kde komise hodnotí jejich společenskou činnost, práci s mládeží, preventivní a výchovnou činnost, organizaci sportovních a kulturních akcí. V každém kategorii v dané oblasti vybere odborná komise vedená plk. Ing. Milošem Svobodou 5 nejlepších a výsledné pořadí určí veřejnost v on-line hlasování.

Přímý odkaz na tento článek: https://www.hyt.cz/anketa-dobrovolni-hasici-roku-2015-zahajena/