Anketa Dobrovolní hasiči roku 2015 rozdělila ceny v hodnotě 1,6 milionu korun

Anketa Dobrovolní hasiči roku 2015 zná vítěze svého 5. ročníku. Ve středu 9. 12. 2015 proběhlo jejich slavnostní vyhlášení v brněnské Laser Show Hall. Oceněno bylo patnáct jednotek a patnáct sborů dobrovolných hasičů, jež si převzalo šeky v celkové hodnotě 1,250 tis. Kč, 30 profesionálních vysílaček Hytera, 5 zásahových tabletů GINA a další věcné ceny. Finalisté s největším počtem hlasů si navíc odvezli skleněnou hasičskou helmu vyrobenou tradičně ve sklárnách Nižbor. Cílem ankety Dobrovolní hasiči roku je pozvednout veřejné povědomí a prestiž dobrovolných hasičů a ocenit ty, kteří v průběhu roku profesionálně provedli reálné zásahy, nebo vyvíjeli mimořádné aktivity v oblasti prevence.

Vítěze vybírala veřejnost z 50 jednotek a sborů nominovaných odbornou porotou. „Mrzí mě, že nemohou vyhrát všichni“ prohlásila na úvod večera Ilona Csáková, patronka ankety, která provázela večerem spolu s hercem a moderátorem Michalem Novotným. Průběh večera byl důstojným poděkováním nejen dobrovolným hasičům a jejich rodinám, ale také Partnerům ankety, kteří jsou pro pořádání takového projektu nepostradatelní. „Vážíme si práce všech dobrovolných hasičů a při nominacích jsme preferovaly ty zásahy, u kterých šlo o záchranu lidských životů“ řekl Pavel Káčer, zástupce Generálního partnera Ankety, společnosti RWE Distribuční služby na dotaz moderátorky večera Ilony Csáková, kterých zásahů nejvíce cení.

Ceny v celkové hodnotě převyšující 1,6 milionů Kč předali dále zástupci Hlavních partnerů ankety, společnosti NET4GAS, Lesy České republiky, ČEPS, a Partnerů ankety, společnosti Česká pošta, ČEZ, DCom, Gina Software, ZPMV ČR, Brnocar, Vítkovice Tours, a Znovín Znojmo. Hlavním partnerem pořadu byla společnost Ford Motor Company. Při předávání nechyběl ani Patron ankety Ondřej Vetchý nebo předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek.

Oceněni byli i hlasující z řad veřejnosti, kterých bylo letos rekordních 40 tisíc. Vylosovaní výherci získali týdenní pobyt pro dvě osoby s polopenzí na Makarské riviéře v Chorvatsku.

Podrobné výsledky najdete na www.adhr.cz. Záznam večera bude uveřejněn i na webových stránkách po lednovém odvysílán televizního pořadu. Termín vysílání bude upřesněn.

Účastníkům letošního ročníku ankety blahopřejeme a děkujeme všem dobrovolným hasičům za jejich obětavou a dobrovolnou práci. Těšíme se na setkání v průběhu příštího ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku.

Přímý odkaz na tento článek: https://www.hyt.cz/anketa-dobrovolni-hasici-roku-2015-rozdelila-ceny-v-hodnote-16-milionu-korun/