Dobrovolní hasiči znovu získají radiostanice Hytera

Tisková konference ankety dobrovolní hasiči roku Anketa Dobrovolní hasiči roku 2015 pokračuje. V pátek 4. září představila odborná porota V. ročníku na tiskové konferenci v brněnské hotelu Continental 25 jednotek a 25 sborů České republiky. Z těchto finalistů nyní zvolí vítěze veřejnost prostřednictvím hlasování na internetu prostřednictvím formuláře na stránkách ankety www.adhr.cz nebo zasláním hlasovací SMS. Odborná komise neměla ani letos rozhodně jednoduchý úkol. V případě jednotek odborná komise studovala přihlášené zásahy a posuzovala jejich profesionalitu a připravenost. Kvalita přihlášek se každý rok zvyšuje a vybrat pouze 25 finalistů v 5 oblastech ( sever Moravy, jih Moravy, východ Čech, střed-sever Čech a jich-západ Čech) je stále obtížnější. Podle informací z průběhu jednání odborné komise došlo na několik „rozstřelů“ doprovázených velkou diskuzí členů odborné komise. Podobně náročný úkol čekal odbornou porotu také v případě sborů, které představily svou preventivní činnost, výchovu mladých hasičů, soutěžní činnost atd.

Veřejnost má nyní na hlasování čas do 4. listopadu. a stejně jako v loňském bude jeden vylosovaný hlasující přes internetový formulář a jeden vylosovaný hlasující prostřednictvím SMS odměněn týdenním pobytem pro dvě osoby s polopenzí v Chorvatsku . Vyhlášení výsledků proběhne za přítomnosti televizních kamer dne 9. prosince 2015 v brněnské Laser Show Hall.

Dobrovolní hasiči znovu získají zajímavé ceny

Ilona Czáková předává ceny při slavnostním vyhlášení ankety dobrovolní hasiči rokuGenerálním partnerem partnerem je tradičně energetická skupina RWE a hlavními partnery jsou NET4GAS, Lesy ČR a ČEPS, partnery jsou Česká pošta, Nadace ČEZ, DCom, Gina Software, ZPMV, Brnocar, Agrofert a Bison Sportswear. Díky partnerům ankety se podařilo připravit zajímavé ceny. Úspěšné jednotky a sbory získají finanční dary v celkové hodnotě 1 250 000 Kč, profesionální radiostanice Hytera a zásahové tablety GINA. Finanční dary jsou účelově vázány na rozvoj jednotky nebo sboru.

DCom jako oficiální distributor značky Hytera pro ČR a SR je partnerem ankety druhým rokem a opět věnoval kromě finančního daru celkem 30 kusů radiostanic Hytera. Všechny jednotky, které se umístí na prvním až třetím místě získají radiostanici PD705 AN, sbory dobrovolných hasičů s umístěním na prvním až třetím místě získají vysílačku TC610.

 

Video záznam tiskové konference

Video záznam z tiskové konference, kde odborná komise představila finalisty soutěže pořídila FireTv a můžete ho shlédnout zde:

Přímý odkaz na tento článek: https://www.hyt.cz/dobrovolni-hasici-znovu-ziskaji-radiostanice-hytera/